News

Kontrolery do Xbox One będą kompatybilne z konsolą nowej generacji

Maria Wawrzyniak, 22.10.2019 17:15 1

Informacje o kompatybilności Xbox Scarlett z kontrolerami do konsol obecnej generacji zostały potwierdzone!

Wiemy już, że konsole nowej generacji od firmy Microsoft, czyli Xbox Scarlett, będą oferować wsteczną kompatybilność. To oznacza, iż będziemy mogli odpalić na nich gry, które pierwotnie zostały przeznaczone dla Xbox One. A jakby tego było mało – na Twitterze pojawiła się informacja odnośnie kompatybilności padów oraz innych dodatków do konsol, której obecność potwierdził James Shields, Product Marketing Manager w dziale akcesoriów Xbox:

https://twitter.com/shieldsjames/status/1184973913882681344

Tak naprawdę pierwsze tego typu potwierdzenie pojawiło się zaraz po tegorocznych targach E3 – wówczas szef marki, Phil Spencer, podzielił się ze światem kilkoma ciekawostkami na temat Xbox Scarlett, zaznaczając, że twórcy chcą właśnie uszanować kompatybilność kontrolerów:

Kolejną rzeczą, która będzie dla nas trochę nowa jest fakt, że chcemy również uszanować kompatybilność kontrolerów, które posiadacie. W tej generacji wypuściliśmy już kontroler Elite, wykonaliśmy również prace nad kontrolerami, a ludzie zainwestowali środki w spersonalizowane urządzenia – w rzeczy, które kochają. Chcemy, aby były one kompatybilne również z przyszłymi generacjami naszej konsoli.

Źródło: The Verge

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze