News

Diablo IV to niemal pewnik tegorocznego Blizzconu

LM, 20.10.2019 15:50 23

Gra została wymieniona w jednej z reklam w najnowszym wydaniu magazynu GameStar XL. Przy okazji pojawiły się plotki sugerujące zapowiedź zremasterowanego Diablo II.

Jeśli fundamentem kampanii marketingowej Blizzarda jest powiedzenie „niech mówią, jak chcą, byle mówili”, to wydaje się, że firma doskonale przygotowała się na nadchodzący konwent BlizzCon. Afera wokół zbanowanego hongkońskiego gracza zatacza coraz szersze kręgi, a tymczasem okazuje się, że Blizzardowi wyciekła jedna z większych tegorocznych niespodzianek. Studio przygotowało obszerny album z grafikami koncepcyjnymi zatytułowany The Art of Diablo, który według sieci sklepów Amazon ma pojawić się dokładnie 3 listopada, a więc dzień po zakończeniu BlizzConu. Tymczasem niemiecki magazyn GameStar XL zamieścił reklamę albumu, która głosi, że znajdziemy w nim przeszło 500 grafik z Diablo, Diablo II, Diablo III i Diablo IV. Dokładnie tymi słowami, co raczej nie może skłaniać nas do stwierdzenia, że mowa tu o Diablo: Immortal.

https://twitter.com/Metro_OW/status/1185024406961246208

Warto do tego dodać wpis na Twitterze użytkownika Metro, który niejednokrotnie już przepowiadał, co wydarzy się podczas kolejnych edycji konwentu. W najnowszej wiadomości wspomniał on właśnie o Diablo IV, a przy okazji dorzucił też wzmiankę o odświeżonej wersji Diablo II z 2000 roku.

Przypomnijmy, że według redakcji Kotaku, Blizzard Entertainment miało zapowiedzieć Diablo IV już podczas BlizzConu 2018. Całość miała ograniczyć się do kilku konkretów związanych z tytułem bez choćby skrawka materiału wideo, ale w ostatnim momencie prezentację odwołano. Czy Blizzardowi uda się w tym roku udobruchać fanów? Przekonamy się za niespełna dwa tygodnie.

BlizzCon odbędzie się w dniach 1-2 listopada, ale największych nowinek powinniśmy wypatrywać w dniu otwarcia imprezy.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze