News

Crusader Kings II dostępne za darmo na Steam

LM, 18.10.2019 12:53 1

Ogłoszenie wydawcy jest dosyć niejasne – zmiana modelu biznesowego czy zwyczajnie darmowy weekend?

Wygląda na to, że nasze wcześniejsze doniesienia dotyczące możliwej zapowiedzi gry Crusader Kings III zyskały dodatkowe potwierdzenie w najnowszym komunikacie firmy Paradox Interactive. Szwedzki producent i wydawca ogłosił właśnie, że z okazji PDXCON 2019 Crusader Kings II jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych na Steam. Sam komunikat jest dosyć niejasny – jeśli to darmowy weekend, to brak tu informacji o terminie zakończenia akcji, a jeśli przejście na model free-to-play, to nie mamy żadnej informacji, która to konkretnie potwierdza. Ostatecznie, jeśli nie mieliście okazji, to druga odsłona średniowiecznego spin-offu Europa Universalis czeka na przetestowanie.

Wracając do samego PDXCON 2019, to już jutro Paradox zapowie nowe grand strategy od wewnętrznego studia. Nie będzie nim z pewnością nowa odsłona cyklu Victoria, ale wzmianka o zapowiedzi tytułu przez główną producent, Lindę Tiger, wskazuje bezpośrednio na średniowieczne realia. Dodatkowo fakt, że firma ze swojego bogatego portfolio zdecydowała się udostępnić za darmo właśnie Crusader Kings II, nie może być żadnym przypadkiem. Pozostaje czekać do jutrzejszych zapowiedzi, o których z pewnością Was poinformujemy, a tymczasem już teraz możecie pobierać i bawić się ze strategią z 2012 roku.

Warto podkreślić, że oferta obejmuje jedynie podstawkę, a za wszystkie rozszerzenia do gry wymagane są dodatkowe opłaty.


Kup dodatki do Crusader Kings II w sklepie Sferis.pl.

najnowsze