News

Gry z serii Wiedźmin były istotnym elementem przygotowań Henry’ego Cavilla do roli Geralta

LM, 12.10.2019 15:52 0

O tym, czy godziny spędzone na odkrywaniu znaków zapytania spełniły swoje zadanie, dowiemy się jeszcze w tym roku.

Co trzeba zrobić, by stać się Wiedźminem? Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że rozmaite mutacje odpadają, to pozostaje nam jedynie dokładnie zapoznać się z materiałem źródłowym. Tą drogą poszedł odtwórca głównej roli w serialu Wiedźmin Netfliksa – Henry Cavill – który w rozmowie z francuskim Première wyznał, że zanim jeszcze rozpoczęto zdjęcia, to żył i oddychał wiedźmińskim światem. Cavill nie ujawnił, ile czasu spędził z serią Wiedźmin, ale przyznał, że po przeczytaniu książek i zapoznaniu się z grami cały ten fantastyczny świat nabrał dla niego dużego znaczenia. Dzięki grom miał wiele okazji, by pochwycić tok rozumowania Geralta, a to bardzo pomogło mu w przygotowaniach do roli. Wyznał przy tym, że początkowo ciężko było mu przyzwyczaić się do peruki i kostiumu, ale zakładał je każdego dnia, aż do chwili, gdy ostatecznie poczuł się Geraltem z Rivii.

Cóż, nie ulega wątpliwości, że nawet osoby sceptycznie nastawione wobec netfliksowskiej adaptacji prozy Andrzeja Sapkowskiego, prędzej czy później i tak obejrzą serial z czystej ciekawości. Oczywiście, jeśli na równi z powieściami cenią sobie gry studia CD Projekt RED, to z pewnością ciężko będzie im kupić wizję Wiedźmina od Netfliksa, ale chociaż całe uniwersum jest bardzo złożone i zakorzenione w słowiańskim duchu, to jego najistotniejszym elementem jest główny bohater – Geralt z Rivii. Ten jest postacią jeszcze bardziej złożoną niż sam świat, bo nie tylko ma skomplikowaną przeszłość, obejmującą całą transformację w łowcę potworów, ale też ma bardzo specyficzne relacje z pozostałymi postaciami. Jeśli Cavill dobrze poradził sobie z rolą, to może znacząco poprawić odbiór projektu w oczach fanów.

Przy okazji warto wspomnieć, że jeszcze w tym miesiącu otrzymamy pełnoprawny zwiastun serialu, który będzie rozbudowaną wersją załączonego poniżej teasera. Oficjalna data premiery pierwszego sezonu Wiedźmina wciąż nie została ujawniona, ale być może pojawi się właśnie przy okazji nowego materiału promocyjnego. Tymczasem toniemy w sprzecznych informacjach i masie plotek, ale pewne jest, że Cavilla w roli Geralta zobaczymy jeszcze w tym roku.

https://www.youtube.com/watch?v=cSqi-8kAMmM

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze