News

W The Last of Us: Part II Ellie będzie wolała unikać konfrontacji, ale... nie zawsze jej się to uda

pepsi, 10.10.2019 21:43 0

Naughty Dog bardzo starannie równoważy w The Last of Us: Part II akcję ze skradaniem. O koncepcji obranej przez studio opowiada wiceprezes i dyrektor kreatywny Neil Druckmann.

Rozgrywka w The Last of Us: Part II nie będzie przebiegała jednostajnie. Choć Naughty Dog pozostawia graczom pewną swobodę w dobieraniu stylu rozgrywki, pewne fragmenty wymuszą na nich określone działania. – Chcieliśmy mieć całe sekwencje, w których główna bohaterka zostanie dostrzeżona, będzie musiała stawić czoła przeciwnikowi i uciekać bez wyczyszczenia danego obszaru – mówi dyrektor kreatywny Neil Druckmann w obszernym artykule, który ukazał się na PS Blogu.

- Chcieliśmy też zawrzeć dużo więcej sekwencji, w których możesz pozostać całkowicie niezauważonym. To spore wyzwanie, ale jest możliwość opuszczania stref. Są też pewne sytuacje, gdzie chcemy byś się zaangażował, uczestniczył w określonych akcjach, które postawią cię w niezbyt przyjemnym położeniu. Taka jest jednak część narracji i podróży Ellie – dodaje Druckmann.

Do premiery The Last of Us: Part II pozostało jeszcze trochę czasu. Jej sklepowy debiut jest bowiem zaplanowany na 21 lutego 2020.

Zamów gry na PS4 w sklepie sferis.pl

najnowsze