News

Funkcja Remote Play Together już niedługo pojawi się na Steamie

Maria Wawrzyniak, 10.10.2019 21:35 1

Remote Play Together pozwala graczom na sieciową rozgrywkę w przypadku tytułów, które posiadają wyłącznie lokalny tryb gry wieloosobowej.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Steam już niedługo otrzyma nową funkcję, którą jest Remote Play Together. Dzięki niej będziemy mogli grać poprzez sieć w tytuły, które oferują jedynie lokalny tryb multiplayer. Chociaż informacja pierwotnie została opublikowana na stronie Steamworks, do której dostęp mają tylko deweloperzy, po krótkim czasie kilku z nich zdecydowało się podzielić nowinką publicznie – poniższy wpis w serwisie Twitter pochodzi z konta Nathana Darko, czyli autora Guard Duty.

https://twitter.com/sickchickstudio/status/1182069716317327360?s=20

Jak już zostało powiedziane, Remote Play Together umożliwi granie w sieci w produkcje, które dotychczas nie miały takowej opcji w ofercie – będzie to dostępne dla grup składających się z dwóch lub większej ilości graczy. Co za tym idzie, funkcja ma obejmować wszystkie gry posiadające lokalny tryb wieloosobowy, niezależnie od tego, czy mówimy o kooperacji, rywalizacji, ekranie podzielonym, lub tym samym. Ogłoszono także datę rozpoczęcia beta-testów funkcji, która przypada na 21 października.

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze