News

Call of Duty: Mobile największym sukcesem w historii gier mobilnych

Maria Wawrzyniak, 10.10.2019 19:43 1

Gra ukazała się na rynku w pierwszy dzień października i została już pobrana ponad 100 milionów razy.

Ten pociąg nie zwalnia – informuje serwis GamingBolt we wczorajszej wiadomości, z której dowiadujemy się o ogromnym (dosłownie) sukcesie Call of Duty: Mobile. Gra zadebiutowała 1 października 2019 roku na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android, a także na komputerach osobistych. Aktualnie produkcja przekroczyła 100 milionów pobrań, dzięki czemu oficjalnie stała się najlepszym otwarciem ze wszystkich gier mobilnych w historii.

Tym samym pokonała nawet Mario Kart Tour, które pod koniec września pobiło Pokemon GO, o czym pisaliśmy w osobnym newsie. Przepaść jest jednak bardzo głęboka, gdyż wtedy mówiliśmy jedynie o dwudziestu milionach pobrań – ostatecznie w pierwszym tygodniu gra Nintendo osiągnęła wynik 90 milionów pobranych kopii. Produkcja powstała we współpracy firm Activision i Tencent ostatecznie pobiła rekord o 10 kolejnych milionów – zresztą, Mario Kart Tour nie jest jedynym pobitym gigantem. Call of Duty: Mobile dosłownie zmiażdżyło Fortnite’a oraz PUBG, które w pierwszym tygodniu od swoich premier osiągnęły odpowiednio 22,5 miliona (dane pochodzą jednak tylko z App Store) oraz 28 milionów pobrań. Mamy więc do czynienia z naprawdę niezwykłą sytuacją.

Ciekawy jest również fakt, że większość pobrań pochodzi z urządzeń z systemami iOS – tych było aż 56,9 miliona. Na urządzeniach z Androidem tytuł został ściągnięty 45,3 miliona razy. Najlepsze wyniki zostały odnotowane w Stanach Zjednoczonych, Brazylii oraz Indiach. Call of Duty: Mobile osiągnęło również sukces pod względem finansowych, zostawiając w tyle praktycznie wszystkich – produkcja w ciągu tygodnia wygenerowała aż 17,7 miliona dolarów. Z tego 9,1 miliona pochodzi z wersji na platformę iOS i 8,3 miliona z wersji na Androida.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze