News

Francuscy gracze Counter-Strike: Global Offensive mogą sprawdzać zawartość skrzynek przed ich otwarciem, ale to niczego nie zmienia

LM, 01.10.2019 13:45 0

W domyśle skanowanie pozwoliłoby otwierać jedynie te pojemniki, które skrywają pożądane przez nas elementy kosmetyczne, ale Valve ma inny pomysł.

Firma Valve wprowadziła pewne modyfikacje do systemu skrzynek w CS:GO na terenie Francji. Wraz z nimi gracze będą mogli poznać dokładną zawartość pojemników przed ich otwarciem – każda ze skrzynek może być teraz prześwietlona, a gracz przed zakupem klucza może dokładnie sprawdzić, co otrzyma po jej otwarciu. Brzmi nieźle, prawda? Otóż niekoniecznie. Okazuje się, że proces prześwietlenia zużywa skrzynię i przemienia ją w specjalny przedmiot o nazwie P250 x-ray. Ten możemy przemienić w zawartość dostrzeżoną podczas prześwietlenia za pomocą klucza, tego samego co do otwarcia skrzyni, i co najważniejsze – do czasu przyjęcia nawet niepożądanego przedmiotu, nie możemy prześwietlić kolejnych pojemników. Dodatkowo Valve wprowadziło pewne ograniczenia na rynku społeczności we Francji – gracze nie mogą już sprzedawać swoich skrzynek, ale za to mogą kupować pojemniki od graczy spoza kraju.

Po co to wszystko? W oficjalnym komunikacie nie pojawiły się żadne odniesienia do wyroku Paryskiego Sądu, ale wygląda na to, że Valve próbuje obronić się przed kolejnymi procesami – jeśli przegrało raz, to może przegrać ponownie. Z jednej strony skrzynie z losową zawartością przestały być kotem w worku, bo możemy sprawdzić ich zawartość przed zakupem klucza, ale fakt, iż nie możemy sprawdzić innych skrzyń, sprawia, że dla graczy nic się nie zmienia. No może pozwoli im to oszczędzić kilka euro na pojedynczym kluczu.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Powinno pojawić się także w pozostałych krajach?

Counter-Strike: Global Offensive dostępne jest na PC w modelu free-to-play.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze