News

Zbiórka na produkcję Homeworld 3 nie zostanie zamknięta po wyznaczonym czasie – ponad milion dolarów na liczniku

LM, 28.09.2019 20:42 0

Twórcy wcale nie potrzebowali tej kwoty, ale być może sukces zbiórki pozwoli nieco przyspieszyć proces deweloperski.

W najnowszym wpisie na blogu poświęconym kampanii crowdfundingowej na produkcję gry Homeroworld 3 firma Gearbox poinformowała o zmianach związanych ze zbiórką. Według pierwotnych założeń do jej końca pozostały już zaledwie 32 godziny, ale okazuje się, że wydawca nie zamierza zamykać przed zainteresowanymi możliwości wsparcia gry. W chwili pisania wiadomości na grę zebrano już ponad 1,2 miliona dolarów, chociaż próg rentowności zbiórki ustalono na pułapie 1 dolara. Moglibyśmy zrobić chwytliwy nagłówek o tym, jak cel kampanii zrealizowano w 100 milionach procent, ale… bez przesady. Granica jednego dolara oznaczała, że środki na produkcję gry zostały zabezpieczone, ale dzięki wpłatom gracze mają możliwość uczestniczenia w procesie deweloperskim Homeworld 3.

Jak wspomniałem, zbiórka nie zostanie zamknięta w najbliższym czasie, ale zmianom ulegną jej zasady. Z listy progów zniknie wpłata na kwotę 1000 dolarów, a osoby, które będą chciały zagwarantować sobie kopię tytułu, będą musiały dokonać wpłaty na 60 dolarów zamiast dotychczasowych 50 dolarów. Obok tego warto wspomnieć, że ankieta dla wspierających, która pozwala im wpłynąć na proces deweloperski, zostanie zakończona 13 października.

Homeworld 3 z pewnością ukaże się na PC (i być może również na konsolach) w czwartym kwartale 2022 roku. Więcej o grze pisaliśmy przy okazji oficjalnej zapowiedzi.

https://www.youtube.com/watch?v=J675BQaIuQs

Kup gry z serii Homeworld w sklepie Sferis.pl.

najnowsze