News

League of Legends najpopularniejszą grą na PC – nawet 8 milionów graczy zalogowanych jednocześnie

LM, 18.09.2019 11:10 2

Twórcy prezentują nowe logo gry i zapowiadają specjalny stream dla uczczenia 10 rocznicy premiery tytułu.

Studio Riot Games powoli przymierza się do okrągłej rocznicy od premiery swojej gry – League of Legends. Już w październiku popularny LoL zaliczy swoją pierwszą dekadę na rynku i nie da się ukryć, były to bardzo udane lata. Przy okazji świętowania rocznicy twórcy zapowiedzieli specjalny stream, ale podzielili się też ciekawymi statystykami. Okazuje się, że w League of Legends, nawet 10 lat od rynkowej premiery, wciąż potrafi grać jednocześnie nawet 8 milionów graczy – każdego dnia. To wystarczy, by uznać LoL-a za najpopularniejszą grę na PC, szczególnie jeśli zestawimy to z wynikami osiąganymi przez pierwszą 10 najliczniej ogrywanych gier na platformie Steam. Zaskoczeni?

Wracając do świętowania, to dokładnie 16 października około godziny 3:00 czasu polskiego Riot Games przeprowadzi specjalny stream podsumowujący pierwszą dekadę gry na rynku i podzieli się planami na jej dalszy rozwój. Twórcy szykują atrakcje zarówno dla fanów klasycznych trybów, jak i wydanego niedawno Teamfight Tactics, a zainteresowani powinni otrzymać pierwsze nowinki związane z nadchodzącym, dziesiątym sezonem rankingowym. Obok tego zaprezentowano nowe, odświeżone logo League of Legends, które zobaczycie powyżej.

League of Legends dostępne jest wyłącznie na PC od października 2009 roku. Ostatnio mogliśmy zobaczyć zapis rozgrywki z LoL-a na platformy mobilne, ale wciąż brak konkretów na temat wydania na urządzenia przenośne.

Graliście w LoL-a?

https://www.youtube.com/watch?v=0vKpfxHU6oc

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze