Gears 5 - trzy miliony w pierwszy weekend. Rekordowe zainteresowanie grą The Coalition

pepsi
2019/09/18 18:08
0
0

Jak już informowaliśmy, w ostatni weekend Gears 5 było na Xbox Live popularniejsze nawet od Fortnite’a. Nie udałoby się tego osiągnąć bez fenomenalnego wyniku sprzedaży.

Gears 5 - trzy miliony w pierwszy weekend. Rekordowe zainteresowanie grą The Coalition

Trzy miliony graczy zakupiło Gears 5 w weekend otwierający sprzedaż produkcji studia The Coalition – podał Microsoft. Wliczając wczesny dostęp, jest to największa premiera tytułu first-party na Xboksa One w historii. “Zainteresowanie grą było ponad dwukrotnie większe niż w przypadku Gears of War 4 i sprawiło, że Gears 5 było najczęściej odpalanym tytułem Xbox Game Studios w ciągu pierwszego tygodnia od 2012 roku, gdy rekord ustanawiało Halo 4” – podał gigant z Redmond.

Co ciekawe, Gears 5 poradziło sobie wyśmienicie nie tylko na swojej macierzystej platformie, ale również na komputerach osobistych, gdzie wzrost zainteresowania marką jest bardzo zauważalny. “Na pecetach Gears 5 niemal potroiło wynik swojej poprzedniczki, stając się tym samym największą premierą z Xbox Game Pass na PC, jak również największym debiutem Xbox Game Studios na Steamie” – dodał Microsoft.

GramTV przedstawia:

Tak duże zainteresowanie Gears 5 jest jednak w pełni uzasadnione. W naszej recenzji obwieściliśmy powrót króla na tron – gorąco zachęcamy do lektury.

Gry na Xboksa One w sklepie sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!