News

Football Manager 2020 pierwszą grą wyłącznie w opakowaniu z odnawialnych materiałów

Maria Wawrzyniak, 17.09.2019 21:35 1

SEGA we współpracy z firmą Sports Interactive chcą zrobić kolejny krok w stronę zadbania o środowisko.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy martwią się o naszą planetę (i mamy nadzieję, że jest Was sporo), ponieważ SEGA razem z firmą Sports Interactive postanowiły również zadbać o środowisko, zmniejszając produkcję sztucznych opakowań gier. Football Manager 2020 trafi do Was w listopadzie i będzie pierwszą produkcją, która pojawi się wyłącznie w opakowaniu z całkowicie odnawialnych materiałów.

Źródło: Cheshire Live

W filmie na YouTubie, który możecie obejrzeć poniżej, wydawca poinformował o tym, że wykorzysta w pełni odzyskiwaną folię polietylenową o niskiej gęstości (LDPE). Instrukcja natomiast będzie drukowana na papierze z makulatury. SEGA podkreśliła, że dzięki temu twórcom uda się zaoszczędzić około 55 g plastiku na każdym wyprodukowanym egzemplarzu  po długim czasie może to nawet doprowadzić do sytuacji, gdzie oszczędzimy nawet do 20 ton opakowań z tworzyw sztucznych!

https://youtu.be/wf4ZY19cLcA

Football Manager 2020 zadebiutuje w listopadzie bieżącego roku wyłącznie na komputerach osobistych. Będzie to już szesnasta główna część kultowego cyklu menadżerów piłkarskich.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze