News

Project Resistance – zwiastun i pierwsze szczegóły. Day by Daylight w świecie Resident Evil

LM, 12.09.2019 11:20 0

Spin-off popularnej serii horrorów zaoferuje asymetryczną rozgrywkę dla pięciu osób. Jedna wcieli się w oprawcę, a pozostałe w jego ofiary.

Firma Capcom zaprezentowała pierwszy pełnoprawny zwiastun najnowszego projektu wpisującego się w ramy marki Resident Evil – Project Resistance. Okazuje się, że tytuł wykorzysta znaną już na rynku formułę asymetrycznej zabawy w trybie wieloosobowym dla maksymalnie pięć osób na wzór m.in. Day by Daylight. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że już niedługo wystartują zamknięte testy beta rzeczonej produkcji na PlayStation 4 – te odbędą się w dniach 4-7 października, a zainteresowani mogą się do nich zgłosić pod tym adresem.

Project Resistance to czwórka bohaterów, która utknęła w kompleksie sterowanym przez oprawcę, znanego w grze jako Mastermind. Ten nie wchodzi z nimi w bezpośrednią konfrontację, a zamiast tego ma szerokie pole do popisu w zastawianiu na nich pułapek czy nasyłaniu popleczników. Zapewnia to niemal nieograniczony dostęp do monitoringu, możliwość wyłączania światła czy korzystania z zombie lub pomocy Mr-a X. Tymczasem pozostali gracze muszą ściśle ze sobą współpracować, by unikać zagrożeń, wspólnie walczyć z niebezpieczeństwami, a w razie konieczności podnosić powalonych sojuszników. Każda z postaci dysponuje jedną umiejętnością specjalną, której odpowiednie wykorzystanie może być kluczowe dla wydostania się z kompleksu. Warunkiem zwycięstwa jest przetrwanie wszystkich trzech lokacji, a jeśli nikomu się to nie uda, to górą będzie Mastermind.

Jednym słowem: sieciowy survival horror z dużym naciskiem na kooperację i reagowanie na wszelkie podstępy innego gracza. Formuła ma swoje grono fanów, więc w połączeniu z marką Resident Evil z pewnością zapełni serwery, ale oczywiście wciąż wyczekujemy doniesień związanych z kolejną pełnoprawną odsłoną Resident Evil czy odświeżoną wersją Residen Evil 3. Project Resistance zmierza na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=157&v=QYTi1U9TC_A

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze