News

Fallout 76 – chcesz mieć lodówkę, to sięgnij po portfel. Bethesda wprowadziła pierwszy płatny dodatek

LM, 11.09.2019 12:06 3

Ironią losu jest fakt, że to społeczność podsunęła twórcom ideę wprowadzenia do gry lodówki, ale gracze nie przypuszczali, że zapłacą za nią realną walutą.

W październiku ubiegłego roku jeszcze przed premierą najnowszej gry z serii Fallout Betehsda zapewniała, że jedyne płatne DLC, jakie otrzyma Fallout 76, to elementy kosmetyczne. Okazuje się, że zmiana polityki nie trwała zbyt długo, a gracze są nie tyle niezadowoleni, ile wściekli, zwłaszcza że sami mogli przyczynić się do takiej sytuacji. Pół roku temu na forum reddit pojawił się pomysł wprowadzenia do gry lodówki. Tak, lodówki, w której będzie można przetrzymywać żywność, co pozwoli wydłużyć jej przydatność. Bethesda radośnie przyklasnęła zacnej idei, a niedawno lodówka trafiła do sklepu gry za cenę 700 Atomów, czyli równowartość 7 dolarów (ok. 28 PLN).

Tym sposobem lodówka stała się nową zbroją dla konia z Oblivion, którą możemy zdobyć jedynie, gdy zdecydujemy się wydać realną walutę. Zainteresowani szybko porównali nowe DLC do pakietu Automatron wydanego dla Fallout 4, który za niewiele wyższą opłatą (9$) wprowadzał do gry nowe lokacje, przeciwników, zadania oraz specjalne wyposażenie. Tymczasem za znaczną część tej kwoty możemy tutaj otrzymać użyteczną, ale wciąż jedynie lodówkę. Za jednym zamachem Bethesda wycofała się z wcześniejszych deklaracji i podpadła fanom, którzy mimo trudnych początków gry, wciąż zapełniają jej serwery.

Fallout 76 dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze