Capcom myśli o przyszłości, Monster Hunter: World może trafić na konsole nowej generacji

Maria Wawrzyniak
2019/09/03 16:30

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Monster Hunter: World jest największym sukcesem w historii firmy Capcom. Rekordowe wyniki sprawiły natomiast, iż twórcy zaczęli myśleć o przyszłości.

Jeszcze nie tak dawno temu Monster Hunter: World przerosło wszelkie oczekiwania swoich twórców. Gra sprzedała się w trzynastu milionach egzemplarzy, tym samym oficjalnie stając się najlepiej sprzedającą się produkcją firmy Capcom w historii – pokonując nie tylko wszystkie poprzednie gry z serii, ale nawet każdy tytuł z cyklu Resident Evil. Dziś Monster Hunter: World nadal jest gigantem – gra króluje na platformie Steam. Nic więc dziwnego, że twórcy zdecydowali się na dodatek. Iceborne jest pierwszym, ale zarazem ostatnim pełnoprawnym rozszerzeniem do słynnej gry. Właśnie dlatego większość graczy spodziewa się w następnej kolejności pracy nad przygotowaniem kontynuacji.Capcom myśli o przyszłości, Monster Hunter: World może trafić na konsole nowej generacji

Nikt jednak przy zdrowych zmysłach nie zrezygnowałby nagle z tak bardzo dochodowej marki. Stąd pojawia się coraz więcej pytań o nową generację konsol. W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się między innymi Kaname Fujioka. Reżyser porozmawiał z serwisem Eurogamer, skupiając się głównie na temacie nowych konsol. Zapytany, jak wówczas wyglądałaby gra, odpowiedział:

Dla nas to nie jest tak proste, jak stwierdzenie, że “grafika będzie lepsza” – myślę, że za każdym razem, gdy na horyzoncie pojawia się nowa generacja konsol, taki sprzęt posiada pewną koncepcję tego, co będzie zrealizowane jak najlepiej.

Później Fujioka dodał, że nie może aktualnie podać żadnych konkretniejszych informacji na temat nowych urządzeń, ale wiemy na pewno, iż jego branża przechodzi pewne ważne zmiany – teraz chociażby jest kwestia chmury, dzięki której gry działają tak samo we wszystkich miejscach. Dlatego Monster Hunter: World również może podążyć tą drogą:

W przyszłości gry będą prawdopodobnie dostępne absolutnie wszędzie, gdziekolwiek zechcemy – jeśli więc tak będzie i tak właśnie się sprawy potoczą dla następnej generacji, będziemy musieli pomyśleć o tym, jak sprawić, aby rozgrywka działała niezależnie od miejsca naszego pobytu.

GramTV przedstawia:

Capcom – jak każda inna firma wydająca gry na konsole – musi zacząć myśleć o przyszłości. Możemy być prawie pewni, że kolejna część Monster Hunter trafi na sprzęt nowej generacji. Japończycy na pewno będą chcieli wykorzystać każdy atut nowych konsol, stąd wzmianka o rozgrywce w chmurze.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!