News

Plotka: Premiera Control za nami, Remedy Entertainment kolejnym celem zakupowym Sony

Maria Wawrzyniak, 30.08.2019 18:25 0

Nie ma chyba większych wątpliwości co do tego, że premiera Control się udała. Czy było to jednym z czynników, które zwiększyły chęci Sony na zakup studia Remedy Entertainment? Być może.

Jeszcze nie tak dawno temu informowaliśmy Was o zakupach Sony Interactive Entertainment, z których firma wróciła do domu ze studiem Insomniac Games. Wiadomość zaskoczyła na tyle, że zrobiło się o tym dość głośno i pojawiły się spekulacje odnośnie kolejnych zakupów. Cóż, okazuje się, iż te prawdopodobnie mogą być rzeczywiście w planach.Według portalu PushSquare, Sony zaczęło się uważnie przyglądać fińskiemu studiu Remedy Entertainment. Zespół słynie między innymi z takich tytułów, jak kultowy Max PayneAlan Wake, czy chociażby nowa produkcja, której premiera odbyła dosłownie trzy dni temu. Chodzi oczywiście o Control.

Redaktorzy serwisu powołali się na kilka anonimowych źródeł, które rzekomo mają potwierdzać duże zainteresowanie Japończyków. Wiemy również, że siedzibę Remedy odwiedził prezes Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida. Pozostaje więc kwestia tego, czy ta wizyta, jak wiele innych wizyt tego typu, miała jakiś większy cel. Jak zawsze – czas pokaże.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

 

najnowsze