News

The Mandalorian: oficjalny zwiastun serialu aktorskiego w świecie Star Wars

Maria Wawrzyniak, 25.08.2019 13:35 5

Internet został dosłownie zalany materiałami z D32 Expo. Na pierwszy ogień postanowiliśmy rzucić serial The Mandalorian.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dostaliśmy pierwszy oficjalny zwiastun serialu aktorskiego od Disneya o nazwie Star Wars: The Mandalorian. Materiał zaprezentowano podczas tegorocznego konwentu D32 Expo. Wiemy, że za produkcję serialu odpowiada Jon Favreau (który w przeszłości zajmował się między innymi Iron Manem czy Królem Lwem. Ponadto, kilka dni temu w rozmowie z magazynem The Hollywood Reporter mężczyzna zdradził, że znacznie bardziej jest zainteresowany tą mroczną stroną Gwiezdnych Wojen. Stąd podobny klimat zwiastuna.Źródło: StarWars.com

The Mandalorian zadebiutuje wraz ze startem platformy streamingowej Disney+ 12 listopada bieżącego roku. Usługa wprawdzie nie będzie dostępna od razu w Polsce, aczkolwiek pojawiły się w sieci pewne przecieki, które sugerują, iż serial może pojawić się za pośrednictwem Disney Channel. Co ciekawe, na pierwszy sezon produkcji przeznaczono aż 120 milionów dolarów. Krążą również plotki, że Favreau już pracuje nad scenariuszem do drugiego sezonu. Nie ma więc wątpliwości co do tego, że Disney mocno wierzy w The Mandalorian i wróży mu spory sukces.

https://youtu.be/aOC8E8z_ifw

Akcja serialu rozgrywa się po upadku Imperium, a jednocześnie jeszcze przed przejęciem władzy przez Najwyższy Porządek. Główny wątek fabularny przedstawi oglądającym losy pewnego samotnego łowcy nagród, który ucieka od jurysdykcji Nowej Republiki, walcząc tym samym o własne życie. Favreau przyznał, że jedną z największych inspiracji był dla niego początek Nowej Nadziei, dodając, iż od dziecka fascynował się ciemniejszą stroną oraz jej “madmaxowym aspektem”.

The Mandalorian zapowiada się naprawdę ciekawie. Pozostaje więc czekać na kolejne materiały oraz samą premierę (dla nas ta jednak nadejdzie trochę później, niż byśmy tego chcieli).


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze