News

Ostra konfrontacja twórców Apex Legends z fanami na Reddicie. Zampella przeprasza za swoich podwładnych

pepsi, 21.08.2019 19:46 3

Apex Legends nie ma ostatnio najlepszej passy. Twórcy tytułu już drugi raz w ciągu kilku dni muszą przepraszać fanów. Tym razem nie poszło jednak o grę, a o zachowanie developerów.

Ostatnia konfrontacja przedstawicieli Respawn Entertainment z fanami na subforum Apex Legends w serwisie Reddit zabrnęła przynajmniej o krok za daleko. Pod adresem developerów padło wiele obelżywych słów, ale ci nie pozostali dłużni autorom najbardziej napastliwych komentarzy. Za tę sytuację przeprosił na Twitterze dyrektor wykonawczy studia, Vince Zampella.

Niektórzy z naszych pracowników przekroczyli granicę swoimi komentarzami. Nie chcemy, by w ten sposób Respawn było reprezentowane. Przepraszam wszystkich naszych fanów, którzy zostali obrażeni. Zawsze będę stał za naszymi ludźmi i wspierał ich, kiedy bronią swego w reakcji na toksyczne i obrzydliwe komentarze kierowane pod ich adresem, wliczając w to groźby śmierci i komentarze dotyczące ich rodzin i bliskich. Nie możemy jednak do tego rodzaju retoryki dołączać kiedy komentujemy; nie możemy dokładać do czegoś, czemu próbujemy zapobiec. Musimy świecić przykładem. W ubiegłym tygodniu tego nie zrobiliśmy, a w przyszłości będziemy lepsi. Otwarta, zdrowa relacja z naszą społecznością jest dla nas niezwykle ważna.

O tym, jak polaryzującą reakcję wywołał ten wpis, najlepiej niech świadczą dwie z najbardziej polubionych odpowiedzi. Z jednej strony @xcannedpeanuts pisze: “Nie przepraszaj za to, że twoi pracownicy bronią się przed atakami okropnych ludzi. Subreddit zdecydowanie przekroczył granicę. Nie obchodzi mnie jak to wydarzenie zostało zrobione, ale wy nie zasłużyliście na takie słowa”. Z drugiej zaś @The_One841 oczekiwał bardziej zdecydowanej reakcji szefostwa Respawn Entertainment. “To wszystko? Twoi pracownicy powinni byli zostać zwolnieni. Jeden z twoich przedstawicieli przekroczył granicę i zwyzywał fana. Za co? Za negatywne opinie/krytykę i frustracje wokół gry. A ty dajesz mu drugą szansę i pozwalasz dalej pracować? To żart! Nic dziwnego, że tyle osób nienawidzi EA”. Oto Twitter w pigułce – liczą się tylko skrajne opinie (i zabawne memy).

Respawn zdaniem wielu odbiorców spisało się fatalnie, jeśli chodzi o nowe wydarzenie The Iron Crown Collection, ale w następstwie zmasowanej krytyki wprowadziło pewne zmiany w sposobie dystrybucji skórek. 

Oferta gier w sklepie sferis.pl

najnowsze