News

Plotka: Call of Duty: Modern Warfare otrzyma moduł battle royale jako samodzielną grę free-to-play

LM, 09.08.2019 12:46 0

Kolejna odsłona pierwszoosobowych strzelanin trafi na PC i konsole przed końcem października.

Dobra, aczkolwiek jeszcze niepotwierdzona oficjalnie wiadomość dla fanów gatunku battle royale. Znany z rozmaitych przecieków użytkownik Twittera – LongSensation – przekonuje, że tegoroczna odsłona cyklu pierwszoosobowych wojennych strzelanin Call of Duty: Modern Warfare doczeka się trybu battle royale w ramach popremierowego wsparcia. Zdaniem użytkownika ten miałby ukazać się w pierwszym kwartale 2020 roku jako bezpłatny, samodzielny, ale wciąż związany z grą komponent.

Oczywiście raczej nie mamy co liczyć na to, że Activision od razu odniesie się do omawianych tu pogłosek, ale już wcześniej mogliśmy usłyszeć, że firma zamierza przygotować dla Call of Duty: Modern Warfare zawartość w modelu free-to-play. Co więcej, jeszcze wczoraj przybliżyliśmy Wam wywiad Game Informera z dyrektorem artystycznym gry, podczas którego Joel Emslie nie zaprzeczył, że moduł battle royale pojawi się w nowym Modern Warfare. Ostatecznie warto zaznaczyć, że poprzednia odsłona serii – Black Ops 4 – nawet bez kampanii singlowej okazała się sprzedażowym hitem, a dostępny w niej tryb Blackout cieszy się dużą popularnością.

Darmowy moduł battle royale do płatnej gry? Gdzieś to już było? Tak, z takiego modelu skorzystało Epic Games, które wprowadziło alternatywę dla płatnego Fortnite w postaci bezpłatnego modułu Fortnite: Battle Royale i skosiło w ten sposób miliardy dolarów. Jeśli do tego dodamy realistyczną grę na nowym silniku graficznym, która będzie ciekawą i co ważne darmową alternatywą dla wciąż popularnego Blackout, to szczerze mówiąc, nie widzę powodów, by wątpić w taki scenariusz.

Jeśli to taki super pomysł na biznes, to dlaczego moduł nie wystartuje na premierę? Wygląda na to, że Infinity Ward rzuciło wszystkie siły na trzy główne tryby rozgrywki w nowym Modern Warfare, a dodatkowym modułem zajmie się w późniejszym czasie. Ma to sens – jeśli nowy CoD zawojuje rynek na premierę i zgarnie masę dobrych ocen, to darmowy moduł battle royale nie będzie potrzebował już żadnej promocji.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

https://twitter.com/LongSensationYT/status/1159067410344882176

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.