ESPN odwołuje retransmisję turnieju w Apex Legends; sieć Walmart usuwa reklamy agresywnych gier, ale wciąż sprzedaje broń

LM
2019/08/09 14:05
0
0

Ciekawe następstwa strzelanin w Stanach Zjednoczonych.

Kolejna porcja doniesień związanych ze strzelaninami w Stanach Zjednoczonych, a raczej ich skutków wobec szeroko pojętej branży gier wideo. Już wcześniej mogliśmy słyszeć opinie amerykańskich polityków, którzy obarczają elektroniczną rozrywkę winą za zaistniałą sytuację, a także co w tej sprawie ma do powiedzenia Stowarzyszenie Amerykańskich Psychologów. Wygląda na to, że wnioski tych ostatnich nie zostały potraktowane zbyt poważnie, a amerykanie raczej skłaniają się do tego, by uwierzyć, że za tragedię wielu rodzin odpowiedzialne są gry.

ESPN odwołuje retransmisję turnieju w Apex Legends; sieć Walmart usuwa reklamy agresywnych gier, ale wciąż sprzedaje broń

GramTV przedstawia:

Sieć sklepów Walmart, z których jeden stał się miejscem wspomnianych wcześniej strzelanin, rozesłała do swoich oddziałów nowe wytyczne. Te głoszą, że w odpowiedzi na wydarzenia minionego weekendu pracownicy sklepów powinni usunąć z powierzchni sklepów wszelkie materiały promocyjne związane z grami wideo i filmami, które zawierają przemoc. Być może określenie „zabawne” niekoniecznie pasuje do całej sytuacji, ale nie znajduję innego w chwili, gdy Walmart zakazuje promowania strzelanek, ale nie zamierza usunąć ze swojego asortymentu broni palnej. Być może dla zarządu sieci fakt, iż nabywca karabinu nie będzie oglądał materiałów ze strzelanek, wystarczy, by ten nie pociągnął za spust.

Z drugiej strony stacja telewizyjna ESPN oficjalnie odwołała retransmisję turnieju esportowego EXP Invitational w APEX Legends, która miała pojawić się na antenie ESPN-2 w najbliższą niedzielę. Włodarze stacji tłumaczą, że podjęli decyzję z szacunku dla ofiar strzelanin i wszystkich, na których wywarły one wpływ. Ostatecznie ESPN wciąż zamierza wyemitować nagrania z turnieju na kanale ESPN-3, ale odbędzie się to w późniejszym, niewskazanym dotąd terminie, czyli gdy cała sprawa zdąży już nieco przycichnąć. Oczywiście w tym wypadku jest to raczej PR-owa zagrywka, bo jeśli stacja zapłaciła już za prawa do wyemitowania retransmisji, to raczej nie zrezygnuje z takiej możliwości, nawet w geście szacunku dla rodzin ofiar strzelanin.

Jak myślicie, usunięcie reklam strzelanek i transmisji z turniejów wystarczy, by w przyszłości nie dochodziło do kolejnych tragedii?


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!