Kampanii Gears 5 nie rozegramy w trybie kooperacji dla czterech graczy

Maria Wawrzyniak
2019/08/05 16:45

Studio The Coalition postanowiło skupić się przede wszystkim na zapewnieniu graczom satysfakcji z gry, aczkolwiek niektórzy fani mogą poczuć się zawiedzeni tą wiadomością.

Twórcy ze studia The Coalition próbują coraz to nowszych rozwiązań, które w zamyśle mają przypaść do gustu głównie fanom serii Gears. Dostaliśmy już wiadomość o wsparciu rozgrywki cross-platformowej oraz rezygnacji z trybu battle royale. Deweloperzy słuchają opinii zwrotnej od graczy, a ich najnowsza decyzja dotyczy trybu kooperacji dla czterech graczy.

Szef zespołu, Rod Fergusson, wypowiedział się na temat braku tego trybu w najnowszym Gears 5:

Problem z czteroosobową kooperacją polega na tym, że to jest po prostu chaos. Założe się, że gdy po raz pierwszy gracz grał w Halo, to nie wiedział, co się dokładnie działo w danej chwilii. Podczas gdy jedna osoba zbiera amunicję, druga nagle uruchamia zdarzenie, które zaraz potem uruchamia kolejne… Jest również problem techniczny z czteroosobowym trybem – potrzebujesz wówczas znacznie większych światów. Grając w Gears 1, 2 czy 3 nietrudno zauważyć, że wszystkie części miały większe poziomy, aby pomieścić cztery osoby.

Kampanii Gears 5 nie rozegramy w trybie kooperacji dla czterech graczy

Twórca wspomniał również o wpływie takiego trybu na historię, którą dany tytuł opowiada. Według Fergussona wcześniejsze części Gears traciły na wartości właśnie przez obecność czterech graczy na mapie jednocześnie. Twórcy musieli przez to dostosować do wszystkich naraz elementy fabuły oraz cutscenki:

Dużo trudniejsze okazuje się również opowiedzenie historii. Kluczową sprawą, którą musiałem dopracować ze scenarzystą, było oglądanie Gears 3 oraz wszystkich przerywników filmowych tej produkcji. W tym trybie zawsze musiały być cztery osoby w jednej scenie, w jednej chwili. Wszyscy musieli wyrazić swoją opinię.

GramTV przedstawia:

Fergussonowi zależy, aby opowiedziana historia w Gears 5 była możliwie jak najbardziej satysfakcjonująca. Z tego względu twórcy postanowili, aby kampanię mogło rozegrać maksymalnie dwóch graczy. Tryb Escape zostaje dla trzech osób, natomiast w trybie Hordy wciąż będziemy mogli zagrać z czterema innymi użytkownikami.

Gears 5 zadebiutuje 10 września 2019 na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!