News

Zwiastun Halo: Infinite ukrywał tajemniczą wiadomość głosową

Maria Wawrzyniak, 30.07.2019 17:40 2

343 Industries ukryło w zwiastunie Halo Infinite tajemniczy kod QR, który po odkryciu i analizie przez jednego z graczy, odesłał go do interesującego materiału audio.

Twórcy wielkich, wyczekiwanych produkcji bardzo lubią częstować graczy najróżniejszymi ciekawostkami, które niejednokrotnie znajdujemy przez przypadek. Czasem jednak wymaga to trochę więcej czasu, jednakże zawsze znajdzie się ktoś, kto jest w stanie się poświęcić dla dobra ogółu. Tym razem tym kimś był użytkownik Xepyal na Twitterze, który odkrył ukryty kod QR w zwiastunie Halo Infinite z tegorocznych targów E3.

https://twitter.com/xepyal/status/1155847752678551552?s=20

Gracz szczegółowo przeanalizował całe nagranie, zrobił sporą liczbę screenshotów z czerwonymi elementami na ekranie, które po złożeniu okazały się być kodem QR. Następnie kod został zeskanowany, co zresztą okazało się być dość trudne, by na koniec użytkownik otrzymał link, który zawiera 40-sekundowy plik audio.Źródło: Comic Book

Na samym początku nagrania słychać jedynie kroki w towarzystwie klimatycznych, aczkolwiek bardzo niepokojących dźwięków. Dopiero pod koniec pojawia się kobiecy głos, który wypowiada jedynie kilka słów:

To… To jest część mnie. Nie wiem, dlaczego… Nie wiem, jak… Ale to ja.

Gracze spekulują, że być może była to nowa Cortana, która odegra ważną rolę w fabule. Cortanę możecie między innymi kojarzyć z Halo 4, gdzie sztuczna inteligencja rozpoczęła proces zaawansowanej degradacji zwanej rampancy. Podczas tego procesu wiele fragmentów Cortany zostało przez nią użytych do tego, aby możliwie na jak najdłużej zatrzymać i rozproszyć The Didact – na tyle, aby Master Chief go pokonał. Spekulacje głoszą, że jeden z tych fragmentów nie wrócił do bohaterki nim została ocalona przez zakończeniem procesu rampancy i że wspomniany fragment audio prawdopodobnie jest zapowiedzią dwóch wersji Cortany – tej z Halo 5 oraz tej, która nie była częścią Halo 5.

Sytuację skomentowali nawet sami twórcy, jako odpowiedzi używając jedynie gifa

https://twitter.com/Halo/status/1155899297151344640?s=20

Halo Infinite ma zadebiutować w 2020 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One obecnej, jak i nowej generacji.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl 

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.