News

Blair Witch jednak nie wyląduje w sklepie GOG

Maria Wawrzyniak, 27.07.2019 15:10 0

To może oznaczać dwie rzeczy: albo musimy po prostu trochę poczekać, albo szykuje się kolejny ekskluzywny tytuł dla Epic Games Store.

Choć Blair Witch miało się pojawić na platformie GOG, wychodzi na to, że to jednak wcale nie nastąpi. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Gra była nawet dostępna do nabycia poprzez pre-order, jednakże firma zablokowała tę możliwość dla polskiego tytułu i aktualnie oferuje zwroty pieniędzy dla wszystkich, którzy zdążyli takowy pre-order zakupić.Źródło: The Verge

Z przykrością informujemy, że wolna od DRM wersja gry Blair Witch nie zadebiutuje na platformie GOG.COM w dniu globalnej premiery. Spodziewamy się jej jednak w późniejszym okresie bieżącego roku. Z racji tego będziemy zwracać koszty wszystkim, którzy zdążyli złożyć zamówienie na pre-order. Zwrot pieniędzy powinien zostać zaksięgowany w ciągu najbliższych kilku dni oryginalną metodą płatności.

Prawdopodobnie istnieją dwie opcje: albo musimy trochę poczekać i Blair Witch pojawi się później, albo dostaniemy kolejny tytuł, który będzie dostępny ekskluzywnie w Epic Games Store przez określony czas.

AKTUALIZACJA: Wygląda na to, że o drugą opcję nie musimy się martwić, ponieważ na stronie gry w sklepie GOG widnieje informacja, że “wersja bez DRM gry Blair Witch będzie dostępna później w 2019 roku”.

Blair Witch to opracowana przez polskie studio Bloober Team przygodówka z perspektywą pierwszoosobową, utrzymana w mrocznych klimatach horroru. Twórcy korzystają w tym przypadku z licencji popularnej serii kinowych filmów grozy. Akcja toczy się w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych – wszystko zaczyna się od pewnego chłopca, który nagle zniknął bez śladu w lesie Black Hills w pobliżu Burkittsville w stanie Maryland. Gracz natomiast wciela się w mężczyznę o imieniu Ellis, który w przeszłości był policjantem. Bohater dołącza do poszukiwań dziecka, jednakże w trakcie tych poszukiwań będzie musiał zmierzyć się nie tylko z problemami związanymi z samą sprawą, ale również z własnymi lękami.

Blair Witch zadebiutuje 30 sierpnia 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.