News

Wyjątkowo długi żywot Tekkena 7. W trzy kwartały sprzedano kolejny milion

pepsi, 22.07.2019 19:03 0

Sam Katsuhiro Harada przyznawał, że gry z gatunku bijatyk mają krótkie cykle żywotności. Tekken 7 stanowi tu jednak wyjątek i wciąż sprzedaje się znakomicie.

Czterech milionów egzemplarzy sięgnęła sprzedaż Tekkena 7 – poinformowało Bandai Namco za pośrednictwem Twittera. Choć do premiery doszło nieco ponad dwa lata temu (w czerwcu 2017), od października firmie udało się sprzedać aż milion kopii bijatyki. Poprzednie dane pochodziły z końcówki października i wówczas mówiono o ponad trzech milionach rozprowadzonych sztuk. “Dziękujemy za wasze nieustające wsparcie. Kontynuujcie swoje walki w Tekkenie 7!” – przekazał wydawca.

Tak długa żywotność gry jest zaskakująca nawet dla jej twórców. – Zwykle cykl życia bijatyk jest bardzo krótki – rok, może dwa i robisz następną część. Tekken 7 odnosi jednak sukces jako gra/usługa dzięki swoim DLC. Teraz trudniej nam jest uzasadnić wypuszczenie kolejnej gry, kiedy Tekken 7 radzi sobie tak dobrze – mówił na łamach VGC reżyser Katsuhiro Harada. 

Trudno przy tym nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że tytuł zwyczajnie zasługuje na tak duże zainteresowanie. Świadczy o tym chociażby nasza wypełniona superlatywami recenzja.

Tekken 7 w sklepie sferis.pl

najnowsze