News

Mount & Blade II: Bannerlord – zdobywaj rozgłos i umacniaj swój klan

LM, 22.07.2019 12:25 0

Twórcy pozwolą nam zostać calradiańskim celebrytą.

Nawet jeśli deweloperzy ze studia TaleWorlds Entertainment nie są jeszcze w stanie podać oficjalnej daty premiery swojej najnowszej produkcji – Mount & Blade II: Bannerlord – to skutecznie podtrzymują zainteresowanie grą wśród fanów. W najnowszym odcinku bloga deweloperskiego twórcy postanowili omówić mechaniki związane z nowinkami, które pojawią się wraz z debiutem Bannerlord – permanentną śmiercią bohaterów i klanami. Okazuje się, że na potrzeby nowej produkcji twórcy nieco zmienili podejście do znanego z poprzednich odsłon wskaźnika rozgłosu, który tym razem będzie powiązany z całym klanem, a nie konkretnym bohaterem.

Jeśli przygodę z serią Mount & Blade zamierzacie rozpocząć od Bannerlord, to śpieszymy z wyjaśnieniami. Wskaźnik rozgłosu określa to, jak sławna jest dana postać czy w tym przypadku klan w świecie Calradii. Rozgłos zdobywamy, wykonując zadania, uczestnicząc w turniejach czy wygrywając w bitwach, a postępy na tym polu pozwalają nam uzyskać dostęp do kolejnych aktywności w świecie Mount & Blade. Wraz z debiutem permanentnej śmierci wiązanie rozgłosu bezpośrednio ze śmiertelnym bohaterem mogłoby szybko zniweczyć nasz rozwój, więc twórcy zdecydowali, że rozgłos będzie związany z całym klanem – w tym przypadku nawet śmierć protagonisty nie przyczyni się do utraty postępów, bo na dalszą chwałę klanu będzie pracował jego następca.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że poza dodatkowymi aktywnościami, każdy kolejny poziom rozgłosu wzbogaci klan o nowe sloty dla członków drużyny, kompanów czy karawany działające pod naszym szyldem. Obok tego świat gry będzie w różny sposób premiował klany o wysokim wskaźniku sławy, ale twórcy podkreślają, że nie jest to coś, czym powinniśmy determinować swoje decyzje – wszelkie podjęte aktywności w swoim czasie uczynią z nas calradiańskich celebrytów.

Mount & Blade II: Bannerlord zmierza na PC bez konkretnej daty premiery, ale być może w najbliższych miesiącach doczekamy się otwartych testów beta modułu sieciowego gry.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze