News

Mount & Blade II: Bannerlord doczeka się otwartych testów beta

LM, 28.06.2019 11:29 0

Tytuł wciąż pozostaje bez choćby przybliżonej daty premiery, ale wersja beta oznacza, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Dobre wieści dla fanów marki Mount & Blade. Odpowiedzialne za jej rozwój studio TaleWorlds Entertainment podzieliło się z nami kolejną porcją doniesień związanych z Mount & Blade II: Bannerlord, a konkretnie szczegółami zamkniętych testów beta, o których wspominali przed końcem marca. Okazuje się, że pierwszą grupą, która zagrała we wczesną wersję tytułu byli członkowie rodziny i bliscy znajomi deweloperów. Dzięki temu twórcy mogli sprawdzić, czy gra i jej serwery działają prawidłowo, a przy okazji zbierali rozmaite dane z rozgrywek, które pozwolą im na poprawę określonych elementów.

Gdzie w tym wszystkim otwarta beta? Twórcy wspominają, że rozpoczęli wysyłanie zaproszeń do zamkniętych testów beta tytułu. Te trafią jedynie do wybranych członków społeczności skoncentrowanej wokół marki, ale sam fakt, że grę obejrzą osoby niezwiązane bezpośrednio z TaleWorlds dobrze wróży samemu procesowi deweloperskiemu. Goście pobawią się trochę w kameralnym gronie, a gdy twórcy upewnią się, że wszystkie podstawowe elementy gry działają bez zarzutów, to ogłoszą termin otwartych testów beta. Na razie nie wiemy jeszcze, kiedy możemy ich się spodziewać, ale jest szansa, że jeszcze w tym roku.

Mount & Blade II: Bannerlord z pewnością zmierza na PC, ale na razie trudno wskazać choćby przybliżony termin premiery. Ostatecznie, jeśli spodziewacie się debiutu w 2019 roku, to raczej powinniście powstrzymać entuzjazm, ale rok 2020 wydaje się całkiem prawdopodobny. To jednak tylko moje domysły, wszystko wyjaśni się, gdy twórcy zdecydują się poruszyć ten temat.

https://www.youtube.com/watch?v=SSCSy0gk1IM

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze