News

Powstaje fanowski remake gry Dino Crisis

LM, 21.07.2019 18:58 0

Wygląda na to, że gracze nie zamierzają dłużej czekać na ruch Capcomu, albo szukają w nim pracy. Zainteresowani?

Ekipa znana jako Team Arklay podzieliła się z nami materiałami wideo, które z pewnością zainteresują wszystkich fanów marki Dino Crisis. Jeśli w dobie remake’ów klasycznych odsłon serii Resident Evil czekacie, aż Capcom przypomni sobie o bliźniaczej serii z dinozaurami w roli głównej, to rzućcie okiem na pierwsze fragmenty fanowskiego projektu. Ten zakłada przeniesienie wydanego w 1999 roku Dino Crisis na silnik graficzny Unreal Engine 4 z jednoczesnym wykorzystaniem dostępnych w nim nowinek.

Efekty prac zespołu możecie podziwiać na załączonych poniżej materiałach z rozgrywki, ale obecnie trudno przewidzieć jego dalsze losy. Członkowie Team Arklay nie pokusili się jeszcze o żadne deklaracje związane z odtworzeniem całej gry na silniku firmy Epic – być może czekają na reakcję firmy Capcom. Oczywiście, gdy pojawią się nowinki związane z projektem, to z pewnością się o tym dowiecie. Tymczasem fani Dino Crisis, dajcie znać, co o tym sądzicie.

Dino Crisis zadebiutowało na PC w marcu 1999 roku. Podczas zabawy wcielamy się w postać Reginy, która wraz z oddziałem komandosów udaje się na zwiad do tajnej placówki badawczej. Tam szybko odkrywa, że utrata łączności z obiektem jest wynikiem nieoczekiwanych skutków prowadzonych tam eksperymentów. W ich wyniku cały obszar zostaje opanowany przez agresywne dinozaury na czele z Tyranozaurem, którego podczas zabawy musimy skutecznie unikać. Całość bazuje na takich samych założeniach co seria Resident Evil, z tą różnicą, że Dino Crisis przedkłada strzelaniny ponad zagadki logiczne.

https://www.youtube.com/watch?v=qTsUACiutWs https://www.youtube.com/watch?time_continue=128&v=HDFif3tqU88 https://www.youtube.com/watch?time_continue=54&v=dutm3Njeazg

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze