Czego dowiedzieliśmy się o Marvel's Avengers na Comic-Conie?

Maria Wawrzyniak
2019/07/19 18:40

Oczywiście, że na tegorocznym Comic-Con nie zabrakło Marvel’s Avengers. Oto, co już wiemy.

Dzisiaj podczas Comic-Con w San Diego Marvel Games w końcu podzieliło się ze społecznością paroma ciekawymi informacjami oraz pozwoliło nam spojrzeć dokładniej na rozgrywkę i dowiedzieć się, czego możemy się spodziewać po nadchodzącej produkcji od Square Enix, czyli Marvel’s Avengers. Wydawca gry rzeczywiście zaprezentował publicznie gameplay, jednakże zobaczyły go wyłącznie te osoby, które były wówczas na w San Diego. Nie zmienia to jednak faktu, że internet jest wspaniałym narzędziem i nawet bez oglądania rozgrywki wiemy naprawdę sporo.

Square Enix zapowiedziało, że pierwszy oficjalny gameplay Marvel’s Avengers zostanie publicznie udostępniony równo tydzień po imprezie Gamescom, co oznacza, że możemy się go spodziewać pod koniec sierpnia.

Cały pokaz na bieżąco komentowało Square Enix na swoim Twitterze, więc nieobecni mieli chociaż namiastkę tego, co ich ominęło. Ze statusów dowiedzieliśmy się między innymi, że zaraz po wybuchu mostu Golden Gate na miejscu pojawił się Thor, który pierwszy zaczął pomagać w walce z wrogiem. Później dołączyli do niego pozostali członkowie legendarnej grupy AvengersIron Man, Kapitan Ameryka, Czarna Wdowa oraz Hulk. Jak jednak wiemy ze zwiastuna z tegorocznych targów E3, celem wroga wcale nie był most, tylko lotniskowiec, w którym znajdował się Kapitan Ameryka. Całość została “wyreżyserowana” przez Taskmastera, czyli naszego bossa zła. Jego celem było zdezorientowanie superbohaterów i zmylenie ich, aby za późno zorientowali się, czego tak naprawdę powinni bronić.Czego dowiedzieliśmy się o Marvel's Avengers na Comic-Conie?

Kiedy udaje nam się w końcu powstrzymać atak, Avengersi orientują się, że zostali oszukani i w rezultacie przegrali. Dodatkowo miasto jest w niebezpieczeństwie, a grupa bohaterów straciła Kapitana Amerykę. Wtedy zdarzenia przenoszą nas pięć lat w przyszłość, gdzie ludzie pałają do Avengersów nienawiścią, winiąc ich za wszechobecną destrukcję i śmierć. Dopiero w tym momencie zaczyna się prawdziwa rozgrywka. Jest jednak mała ciekawostka w tym wszystkim.

GramTV przedstawia:

Prolog skupiał się bowiem na narracji. Głos należał do młodej dziewczynki, która opowiada o spotkaniu swoich bohaterów. Tą samą dziewczynką prawdopodobnie jest również ta, którą widać na nagraniach, kiedy biega po okolicy w poszukiwaniu Ammi oraz Abu, by później upaść (upadanie to główna część jej wspomnień, jako metafora bycia słabszym w młodości) i nawdychać się tajemniczego niebieskiego gazu. Brzmi znajomo? Dla fanów komiksów na pewno, ponieważ to bardzo mocno przypomina historię powstania Kamali Khan, którą lepiej znamy wszyscy jako Kapitan Marvel.Ponadto twórcy potwierdzili, że po prologu gracze dostaną znacznie więcej możliwości. Będziemy używać odzyskanego Helicarriera jako swojej bazy, gdzie możemy rozgrywać kampanię w trybie pojedynczym lub misje w trybie kooperacji. Większość zadań będziemy w stanie wykonać każdym bohaterem, aczkolwiek i tak część z nich będzie dostępna dla określonych postaci. Każdy bohater posiada swoje unikalne moce i ruchy. Należy jednak pamiętać, że w tej produkcji pierwszą rzeczą jest akcja, a dopiero drugą realizm.

Mimo całkowitego zakazu nagrywania, w sieci ukazał się krótki filmik nakręcony telefonem, który przedstawia fragment pokazanego podczas panelu dema Marvel’s Avengers. Widzimy na nim walczącego Thora, aczkolwiek i tak na ten moment ciężko stwierdzić, w jaką stronę produkcja ostatecznie zmierza.

Marvel’s Avengers zadebiutuje 15 maja 2020 roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

Komentarze
2
wiko
Redaktor
19/07/2019 22:03
Zero212 napisał:

Szanowna autorko, Kamala Khan przyjeła pseudonim Ms Marvel po Carol Danvers, która od kilku lat nosi przydomek Captain Marvel po zmarłym (i jużnie pojawiającym się), mentorze i przyjacielu, Mar-Vellu. Proszę nie wprowadzać ludzi w bląd. Przy okazji, "bossa zła" trochę dziwnie to brzmi.

Przejęła pseudonim "Ms Marvel", więc pisząc, że po prostu ją znamy pod tym pseudonimem nikogo chyba nie wprowadzam w błąd. :)

Zero212
Gramowicz
19/07/2019 21:35

Szanowna autorko, Kamala Khan przyjeła pseudonim Ms Marvel po Carol Danvers, która od kilku lat nosi przydomek Captain Marvel po zmarłym (i jużnie pojawiającym się), mentorze i przyjacielu, Mar-Vellu. Proszę nie wprowadzać ludzi w bląd. Przy okazji, "bossa zła" trochę dziwnie to brzmi.