News

Co wiemy o nadchodzącej aktualizacji i nowym sezonie PUBG?

Maria Wawrzyniak, 17.07.2019 14:05 0

Wczoraj w internecie pojawił się nowy zwiastun zapowiadający kolejny, czwarty już sezon w grze Playerunknown’s Battlegrounds. Do tego dostaliśmy garść informacji.

Trochę ponad miesiąc temu twórcy popularnej sieciowej strzelanki Playerunknown’s Battlegrounds podzieliło się z graczami obszerną listą nowości, które nadchodzą do gry. Mowa była między innymi o całkowicie odświeżonym wyglądzie mapy Erangel, sporej ilości zmian w kwestii mechaniki rozgrywki, które mają dotyczyć między innymi balansu broni czy chwytania się przez naszą postać krawędzi, oraz o nowym pojeździe. Wczoraj natomiast dostaliśmy nowy kinematograficzny zwiastun, który wprowadza do gry element fabularny i jednocześnie jest dobrą zapowiedzią kolejnego sezonu w PUBG. Zacznijmy jednak od początku.

Odświeżony wygląd mapy Erangel

Twórcy przyznali, że ich głównym celem jest zachowanie klimatu, który miała oryginalna mapa, więc dążą do zaktualizowania i odświeżenia jej w taki sposób, by jednocześnie prezentowała podobny poziom, co inne lokacje, ale wciąż pozostawała sobą. Na pewno jest bardziej realistyczna, między innymi dzięki lepszemu wyglądowi budynków czy znacznie bogatszej roślinności. Dodatkowo dostaniemy również nowe obszary, a wiele rejonów Erangel, które już znaliśmy, doczeka się znaczących modyfikacji. Zmianom ulegnie także niebieska strefa, a twórcy poinformowali, że dokonali ich “na podstawie powstałych stylów gry oraz taktyk” –  strefa będzie pojawiać się szybciej, jej opóźnienie we wczesnej fazie meczu ma być krótsze, a rozmiar mniejszy. W późniejszej fazie obrażenia poza strefą  będą większe, a jej opóźnienie zostanie jeszcze bardziej skrócone. Gracze pecetowi mieli okazję do testowania nowej mapy na publicznym serwerze, który zamknięto 12 czerwca. Mapa doczeka się odświeżenia wraz ze startem nowego sezonu. Konsolowcy dostaną ją natomiast pod koniec lata.

Chwytanie się krawędzi i nowy pojazd

Autorzy poinformowali także o pracach nad takimi nowinkami, jak wprowadzenie do gry możliwości chwytania się krawędzi, która ma na celu ”zmianę sposobu, w jaki gracze się poruszają, eksplorują świat i starają się przetrwać”. Drugą nowiną jest zupełnie nowy, wodno-lądowy opancerzony pojazd BRDM. Poza tym mamy jeszcze kwestie balansu uzbrojenia i systemu postępów, który wprowadził już między innymi biegłość w używaniu danej broni.

Nowy zwiastun z elementem fabularnym

Wczoraj czwarty sezon Playerunknown’s Battlegrounds doczekał się nowego zwiastuna kinematograficznego, który wprowadza do gry interesujący element fabularny. Nagranie pozwoliło nam bowiem poznać dość krótką historię pewnego chłopca, który mieszkał w Erangel w 1965 roku. Później doszło tam jednak do tragedii, a nasz bohater zwiastuna ostatecznie został jedynym ocalałym. Teraz chłopiec, będący już dorosłym mężczyzną, jest organizatorem walk na polach, które kiedyś określał swoim domem. Zwiastun ma niepokojący wydźwięk, co nie zmienia faktu, że naprawdę intryguje.

https://youtu.be/ZJ5yU8Ggz3s

Poza tym dowiedzieliśmy się również, co zaoferuje nam zupełnie nowa przepustka sezonowa – dostaniemy między innymi misje w trybie kooperacji. Do tego zajdą zmiany w interfejsach grySezon czwarty zadebiutuje 24 lipca na komputerach osobistych i pod koniec lata na konsolach.

Playerunknown’s Battlegrounds zadebiutowało 20 grudnia 2017 roku na komputerach osobistych, 4 września 2018 roku na konsolach Xbox One oraz 7 grudnia 2018 roku na konsolach PlayStation 4.


najnowsze