News

Nowy gameplay z Minecraft Earth i zamknięta beta

Maria Wawrzyniak, 12.07.2019 18:50 0

Mojang zaprezentowało pierwsze nagranie z rozgrywki w Minecraft Earth, a także ogłosiło beta-testy.

Nie tak dawno temu zapowiedziano nową grę AR od studia Mojang, która zmierza na urządzenia mobilne. Microsoft postanowiło rzucić wyzwanie popularnemu Pokemon GO. Wówczas jednak nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele poza podstawowymi informacjami: gra będzie korzystać z technologii rzeczywistości rozszerzonej i zapewni wspólne przygody oraz budowanie z przyjaciółmi, ale nie wiadomo było, w jakim kierunku właściwie idzie. Teraz dostaliśmy krótką prezentację rozgrywki oraz informację o zamkniętej becie, która ma wystartować w ciągu dwóch tygodni na urządzeniach z systemem iOS.

Do testów możecie się zapisywać tutaj.Trzonem rozgrywki Minecraft Earth nie będzie jednak budowanie w rzeczywistości rozszerzonej, tylko widok, który bardzo mocno przypomina Pokemon GO. Zobaczymy więc naszą postać stojącą na mapie zaprojektowanego świata opartego o obecną lokalizację. Obiekty, z którymi możemy wchodzić w interakcję, obejmują między innymi skały, skrzynki, czy zwierzęta. Wszystko, co znajdziemy, ląduje do ekwipunku. Pozyskujemy zarazem niezbędne zasoby w postaci klocków do postawienia budowli, a także zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia.

https://youtu.be/-TzDT3bcPTU

W trybie AR zobaczymy, jak budują inni gracze, natomiast wszystkie rzeczy w grze będą dziać się naturalnie – podpalone istoty będą biegać po całym terenie, a na przykład usunięcie skały blokującej wodę stworzy wodospad. Rozgrywka po ukończeniu procesu budowania jest jednak znacznie ciekawsza – nie dość, że możemy dany budynek postawić w określonym miejscu w wersji 1:1, to możemy go jeszcze zwiedzić dookoła oraz od środka.

Jeśli więc zaprezentowane rzeczy zadziałają dokładnie tak, jak na nagraniu, to prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z bardzo realną konkurencją dla gier korzystających z technologii AR na rynku. Co myślicie?


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl 

najnowsze