News

Zapowiedziano Minecraft Earth - grę AR na urządzenia mobilne

therionee, 18.05.2019 12:16 0

W Minecraft Earth będziemy budować w rozszerzonej rzeczywistości.

 

 

Niedawno Microsoft przygotował teaser nowej gry Minecraft AR, obiecując pełną zapowiedź 17 maja. Gra będzie nazywać się Minecraft Earth i trafi na urządzenia mobilne z iOS i Androidem. Zamknięte beta-testy odbędą się latem. Chętni mogą zapisywać się na minecraft.net. Wymagane jest posiadanie urządzenia mobilnego z systemem Android 7 lub nowszym albo iOS 10 lub nowszym. Więcej szczegółów można znaleźć w FAQ. Gra będzie dostępna w modelu free-to-play. Jeszcze nie podano daty wydania pełnej wersji, ale kolejnych informacji możemy spodziewać się na Mineconie.

Podczas zabawy będziemy mogli budować i dzielić się swymi budowlami z innymi użytkownikami. Zobaczymy również w świecie moby z Minecrafta, będziemy brać udział w wyzwaniach i zbierać zasoby samotnie lub w towarzystwie innych graczy. Microsoft obiecuje też możliwość wspólnego budowania oraz opcję oddzielenia się i budowania na własną rękę.

Minecraft Earth przygotowywany jest na 10-lecie istnienia gry. W ramach uczczenia rocznicy udostępniono także na przeglądarki pierwowzór z 2009 roku.

najnowsze