News

The Magic Celebrity Cup - pojedynki znanych i lubianych w Magic: The Gatering Arena już 11-12 lipca!

Michał "Muradin" Grabowski, 11.07.2019 15:30 2

Twórcy internetowi oraz eksperci od Magic: The Gathering staną do walki o sławę i chwalę, a wszystko będzie można oglądać na żywo na Twitchu!

Popularność Magic: The Gathering Arena wzrasta wraz z każdym kolejnym miesiącem, a od 2. lipca gracze mogą cieszyć się najnowszym dodatkiem do MTG – Core Set 2020. Nowy dodatek to świetny sposób nie tylko wprowadzenie nowych zasad czy zmian w aktualnie rządzących taliach, ale również zachęcenia nowych graczy do spróbowania swoich sił z popularną grą karcianą od Wizards of the Coast. Dla tych jednak, którzy wolą wersję fizyczną Magica, już jutro odbędzie się oficjalna premiera Core Set 2020. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać, to zawsze możecie wskoczyć na lokalny Friday Night Magic… może kiedyś na siebie trafimy i rozegramy kilka pojedynków? Kto wie! 

Z okazji wprowadzenia nowego dodatku do gry Wizards of the Coast zorganizowało specjalny turniej o nazwie The Magic Celebrity Cup, w którym zmierzy się łącznie 18 twórców internetowych wspieranych przez ekspertów Magic: The Gathering z Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Ich zadaniem będzie w krótkim czasie nauczyć swoich podopiecznych podstaw zabawy. Najlepsze ekipy z każdego z regionów przechodzą do drugiego etapu, w którym zawalczą ze swoimi kolegami z zagranicy. Kto będzie najlepszy? O tym przekonamy się w piątek! 

Więcej informacji na temat zaproszonych graczy, ich mentorów, a także wybranych przez nich talii oraz streamów, na których odbędą się zawody znajdziecie o tutaj! 

najnowsze