News

Gracze Apex Legends stanęli oko w oko z Lewiatanem

Maria Wawrzyniak, 05.07.2019 13:30 0

Sezon drugi w Apex Legends wprowadził w grze sporo zmian, głównie w kwestii różnorodności map oraz nowych stworów.

Lewiatan – czym tak naprawę jest i skąd się wziął? Legendarny potwór morski po raz pierwszy pojawił się w paru miejscach w Starym Testamencie. W literaturze nowożytnej tego słowa często używa się jako określenia dla wielorybów. W Apex Legends lewiatany to ogromne (dosłownie, naprawdę ogromne) stwory, wyglądem przypominające dinozaury, które jak dotąd były zupełnie nieszkodliwe, stojąc sobie spokojnie w wodzie i nie robiąc absolutnie nic. No właśnie – jak dotąd.Źródło: https://www.inverse.com/article/57323-apex-legends-season-2-map-changes-leviathans-on-the-map

Niektórzy gracze zdążyli się już przekonać, że pozory mylą. Mimo opisu z samej gry, która przekonuje, że te stworzenia to spokojni roślinożercy, jeśli znajdziesz się za blisko i trafisz na zły moment, mogą Cię zabić bez najmniejszego problemu. Lewiatany nie poruszają się szybko, właściwie są całkiem wolne, ale wystarczy po prostu dłuższa chwila nieuwagi, by gracz przypadkiem został zwyczajnie zmiażdżony przez jedną z ogromnych kończyn. Gracze tę samą sytuację zaczęli oczywiście wykorzystywać również na swoją korzyść, wabiąc przeciwników prosto pod stopy monstrum.

https://youtu.be/i-oZuQ6i-44 https://youtu.be/d7rxiRAiEqQ

Lewiatan w Apex Legends teraz może również wyeliminować przeciwnika nawet wtedy, gdy wcale się nie rusza. Jeden z graczy próbował chociażby wskrzesić swojego sojusznika, znajdując się bardzo blisko stopy potwora, by po chwili nagle zginąć. Jest jednak jeszcze jeden plus obecności i aktywności tych istot – pod ich nogami gracze mogą często znaleźć bardzo cenne przedmioty do zebrania.

https://clips.twitch.tv/FrigidSingleKittenKippa?tt_medium=clips_api&tt_content=url

Próbowano również wylądować na plecach lewiatanów, jednakże wygląda na to, że na obecną chwilę nie jest to coś, co da się zrobić. Jeden użytkownik Reddita opublikował film, w którym zglitchował się przy głowie potwora, kiedy próbował się na niej znaleźć, by finalnie musieć opuścić rozgrywkę. Jak myślicie, czy twórcy rozwiążą ten problem i umożliwią graczom lądowanie na lewiatanach?

To by była całkiem dobra pozycja snajperska.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze