News

Sony planuje przejąć nowe studia i wreszcie całkowicie postawić na gry

Maria Wawrzyniak, 01.07.2019 21:45 0

Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment zapowiedział możliwe przejęcie nowych firm produkcyjnych.

Jeśli wziąć pod lupę ostatnie miesiące na rynku gier, głównie Microsoft skupiał się na kupowaniu i przejmowaniu nowych deweloperów, przez co wygenerował sobie pokaźną liczbę nowych graczy. Sytuacja stała się jednak na tyle poważna, aby nawet Sony zdecydowało się w końcu na wykonanie znacznie odważniejszych ruchów – na ten temat wypowiedział się Jim Ryan, czyli CEO Sony Interactive Entertainment.

W niedawnym wywiadzie dla Nikkei Ryan omówił możliwość nabycia nowych studiów deweloperskich. Przyznał też, że w obecnej sytuacji rynkowej oraz w obliczu pojawiania się coraz to większej liczby nowych graczy, gry są ważniejsze, niż były kiedykolwiek wcześniej.Źródło: https://www.psu.com/news/rumor-sony-to-acquire-new-studios-according-to-job-listing/

Firmy z branży gier, które patrzą na rynek z nadzieją to coś, co chętnie przywitamy w naszych szeregach. Sony Interactive Entertainment ma już 25 lat doświadczenia w przemyśle gier i ma spore atuty.

Na rynku wciąż istnieje sporo doświadczonych zespołów pracujących na własny rachunek, więc Sony na pewno będzie miało w czym wybierać, by poszerzyć swoje wpływy. Pytanie tylko, jak to się skończy.

Obecnie firma posiada studia zlokalizowane na trzech kontynentach: w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji i są to między innymi tacy deweloperzy, jak Naughty DogVisual Arts czy Santa Monica Studio.


Pełna oferta gier komputerowych w naszym sklepie Sferis.pl

najnowsze