News

Niezwykle wydajne zarządzanie ekwipunkiem, dzięki modyfikacji iEquip do Skyrima

LM, 30.06.2019 16:20 0

Pytanie tylko, dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł.

Jeśli należycie do grona miłośników pecetowego grania, a wykreowana przez Bethesdę seria The Elder Scrolls nie jest Wam obca, to zapewne niejednokrotnie irytował Was zaprojektowany z myślą o konsolach interfejs ekwipunku w Skyrimie. Ten w starciu z kontrolerami peceta wydawał się nie tylko niewygodny, ale też zabierał nam masę czasu niezbędnego na odszukanie konkretnych elementów wyposażenia. Zbawieniem okazała się tu modyfikacja SkyUI, która mocno uprościła korzystanie zarządzanie ekwipunkiem, ale dzisiaj mamy dla Was coś jeszcze lepszego.

Modder przedstawiający się jako dunc001 podzielił się z nami swoim najnowszym projektem zatytułowanym iEquip. Wraz z nią w grze pojawia się dostępny z poziomu ekranu głównego widżet, stanowiący podręczne menu, coś, co jest standardem np. w serii Dark Souls. Dzięki niemu możemy błyskawicznie w locie przełączać elementy uzbrojenia, zaklęcia, okrzyki, specjalne moce, a nawet akcesoria czy przedmioty użytkowe. Wszystko bez utraty cennych minut niezbędnych na odnalezienie przedmiotów w ekwipunku – ustawiamy konkretny cykl przydatnych dla nas elementów i przeskakujemy pomiędzy nimi podczas zabawy, bez konieczności zatrzymywania rozgrywki.

Autor modyfikacji postarał się nawet o odpowiednie skróty klawiszowe, które szybko przełączą nas pomiędzy walką w zwarciu a bronią dystansową czy zaklęciami. Co ważne, iEquip jest w pełni kompatybilne z wszystkimi dostępnymi w grze przedmiotami, nawet tymi, które wprowadzają fanowskie mody. Dodatkowo nawet z poziomu głównego ekranu mamy dostęp do wszystkich najważniejszych informacji o wyposażeniu. Przyznam, że zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Jeśli podzielacie moją fascynację, to pod tym adresem znajdziecie pliki moda iEquip do standardowego Skyrima, a tutaj dla wydania Special Edition.

Mod powstał z myślą o grze The Elder Scrolls V: Skyrim od Bethesda Softworks.

https://www.youtube.com/watch?v=ejYMi24oAJA https://www.youtube.com/watch?v=c5TScewkZLA

Jeśli modowanie, to tylko na PC – bogata oferta pecetowych tytułów w ofercie Sferis.pl.

najnowsze