News

Setka (minus jeden) osób układa klocki, czyli Tetris Royale

Maria Wawrzyniak, 29.06.2019 13:54 0

Większość graczy obraca battle royale w żart, a popularność trybu wciąż rośnie. Niedługo każda gra będzie mieć tryb battle royale. Nawet Tetris. A nie, czekaj...

Kto nie ma Switcha lub nie śledzi regularnie dziwacznych wiadomości ze świata gier, ten raczej nie wie, że parę miesięcy temu Tetris doczekał się trybu battle royale w postaci zupełnie nowej gry, dostępnej na konsolę Nintendo Switch, czyli Tetris 99. W zasadzie to była całkiem zabawna sytuacja – podczas Nintendo Direct, gdzie gracze czekali na wielkie tytuły, przeskakując z nogi na nogę, niecierpliwiąc się bardziej z każdą sekundą, by wreszcie ujrzeć jakąś nową produkcję. Która przez pierwszych kilka chwil wydawała się być jednym wielkim memem. Dopiero potem okazało się, że Tetris 99 to wcale nie jest żart. To naprawdę nasz stary, dobry Tetris w trybie battle royale.

W sumie wyszło na to, że układanie klocków z 98 innymi graczami to świetna zabawa. Nic więc dziwnego w tym, że koniec końców taka gra musiała wylądować na urządzeniach mobilnych. Tym razem gra będzie nazywać się Tetris Royale, a jego produkcją zajmie się The Tetris Company oraz N3twork. Mimo braku jakichkolwiek przykładów gameplayu czy nawet screenshotów, bardzo prawdopodobne jest to, że Tetris Royale będzie działać na tej samej, albo chociaż podobnej zasadzie, co Tetris 99.

Różnica jest taka, że Tetris Royale będzie włączać do gry okrągłą setkę graczy, jak i organizować znacznie większe pojedynki, gdzie udział ma brać tysiące osób, co brzmi dość... szalenie. Do tego mamy dostać tryb solo pod nazwą Marathon.

Gra będzie miała swoje sezonowe rankingi, jak głosi komunikat prasowy. Gracze będą również mieć okazję do brania udziału w codziennych wyzwaniach, dzięki którym zdobędą różne nagrody, takie jak power-upy czy boostery.

Tetris Royale powstaje na urządzenia mobilne z systemami Android, a także na iPhone’y oraz iPad’y. Beta będzie dostępna w „określonych obszarach” jeszcze w tym roku.


najnowsze