News

Mechanika XCOM i klimat Bloodborne – mroczna gra taktyczna Alder's Blood zmierza na PC i Nintendo Switch

LM, 25.06.2019 14:57 0

Nowy zwiastun, garść screenów i masa informacji o nadchodzącej strategii polskiego Shockwork Games.

Jeszcze na początku minionego roku wspominaliśmy Wam o Alder’s Blood – inspirowanej serią XCOM taktycznej grze w realiach fantasy epoki wiktoriańskiej. Po długim okresie nieobecności w mediach twórcy powrócili z wydawcą, firmą Fat Dog Games i oficjalną zapowiedzią gry, by jednocześnie oznajmić, że ta ukaże się na komputerach osobistych i konsolach Nintendo Switch jeszcze w tym roku. Przy okazji w sieci pojawił się nowy zwiastun tytułu, który wraz z opublikowanymi screenami załączyliśmy poniżej.

W toku rozgrywki przeniesiemy się do mrocznego fantastycznego świata, w którym noc i dzień zatraciły swoje znaczenie. Jako członek elitarnej jednostki łowców wyruszymy w poszukiwaniu złowrogiego bóstwa, a po drodze pozbędziemy się jego popleczników. Całość ujęto w dopracowanej, ręczne rysowanej oprawie wizualnej, która aż emanuje klimatem rodem z Darkest Dungeon czy Bloodborne.

Jednak na gruncie mechaniki Alder’s Blood to taktyczna strategia, która garściami czerpie z serii XCOM. Podczas zabawy rozegramy masę potyczek z rozmaitymi bestiami, które wśród panującego wszędzie półmroku znajdą nas po zapachu. Tym samym kierując łowcami, będziemy nie tylko obmyślać rozmaite zagrania, ale też obserwować kierunek wiatru i unikać wykrycia. Zabawę uświetni różnorodne wyposażenie, uzbrojenie i akcesoria łowieckie, a także potężne artefakty. Obok wspomnianego bóstwa stawimy czoła także wielu pomniejszym bossom, a twórcy podkreślają, że kluczem do sukcesu będzie odpowiednia kompozycja zespołu i współpraca pomiędzy łowcami. Co myślicie?

gallery:13105 https://www.youtube.com/watch?v=MpNnpI2vlXU

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze