News

Teamfight Tactics, Auto Chess od twórców LoL-a, z niezwykłą popularnością na Twitchu

LM, 19.06.2019 12:01 0

Gra dostępna jest jedynie dla użytkowników serwerów testowych PBE.
 

Wygląda na to, że rosnąca popularność modyfikacji Dota Auto Chess przyczyniła się do powstania nowego gatunku wewnątrz gier MOBA. Tuż po Dota Underworlds od studia Valve, także Riot Games postanowiło wprowadzić inspirowaną partią szachów rozgrywkę z udziałem bohaterów League of Legends. Teamfight Tactics zadebiutowało wczoraj na serwerach testowych PBE LoL-a i od razu przykuło uwagę wielu użytkowników serwisu streamingowego Twitch.tv, który wydzielił na tryb osobną kategorię.

Oczywiście nie ma nic dziwnego w tym, że gracze chcieli rzucić okiem na całkowitą nowinkę w popularnej na całym świecie grze MOBA, ale warto tu podkreślić, że nawet jeśli Teamfight Tactics dostępne jest obecnie jedynie na PBE, to trafi do League of Legends wraz z najnowszą aktualizacją. Ta powinna pojawić się w grze jeszcze w czerwcu.

Warto przypomnieć, że po boomie na moda Dota Auto Chess drogi jego twórców i firmy Valve się rozeszły. Valve szykuje wspomniane wcześniej Dota Underworlds, a modderzy zdecydowali się na własną komercyjną wersję Auto Chess, która ukaże się ekskluzywnie na platformie Epic Games Store. Do tego już teraz możemy dołączyć Teamfight Tactics. Kto następny pokusi się klona modyfikacji? Przekonamy się już wkrótce.

https://www.youtube.com/watch?v=tAgQidxEw1A

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze