News

E3 2019: Doom Eternal otrzyma wsparcie dla techniki Nvidia RTX

LM, 14.06.2019 12:00 0

Chociaż w ostatnim czasie sporo gier próbuje przyciągnąć dodatkowych odbiorców nowinkami związanymi z techniką śledzenia promieni na kartach Nvidii, to twórcy Doom Eternal postanowili szczególnie nie obnosić się z tym faktem. Nawet jeśli tytuł zaoferuje wsparcie dla Nvidia RTX, a tak właśnie się stanie, aczkolwiek niekoniecznie na dzień premiery.

W rozmowie z Giant Bomb Marty Stratton z id Software przypomniał, że odpowiedzialny za grę Doom Eternal zespół deweloperów jest stosunkowo niewielki w odniesieniu do reszty branży, więc musi ustalać określone priorytety. Najważniejszym dla twórców jest umożliwienie zabawy z grą jak najszerszej grupie odbiorców, dlatego najpierw Doom Eternal ukaże się na Google Stadia, a potem otrzyma wsparcie dla Nvidia RTX. Niezbyt skromnie Stratton dodał, że ekipa odpowiedzialna za grę uwielbia takie graficzne nowinki, a silnik id Tech 7 doskonale je wspiera i dlatego jest pewny, że RTX w grach id Software będzie wykonany lepiej niż gdziekolwiek indziej.

Doom Eternal ukaże się 22 listopada na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jeśli umknęły Wam najważniejsze nowiny z konferencji Bethesdy na E3, to tu znajdziecie ich podsumowanie.

https://www.youtube.com/watch?v=sqjlcpPuOms

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze