News

Cyberpunk 2077 trafi na konsole następnej generacji? "Prawdopodobnie byśmy tego chcieli"

pepsi, 14.06.2019 17:48 3

Przedstawiciel CD Projekt RED w jednym z wywiadów zasugerował, że choć studio obecnie skupia się tylko na trzech wersjach Cyberpunku 2077, tytuł być może trafi i na next-geny.

Obecna generacja konsol zaczyna zmierzać już ku końcowi. Cyberpunk 2077, którego termin wydania ustalono na 12 kwietnia przyszłego roku, pewnie załapie się jeszcze na Xboksa One i PlayStation 4. CD Projekt RED nie zamyka sobie jednak drogi ku next-genom. – Obecnie skupiamy się na wersjach na PC, PlayStation 4 i Xboksa One, ale oczywiście w przyszłości prawdopodobnie chcielibyśmy, by Cyberpunk 2077 ukazał się na następnych platformach. Tak naprawdę jest to jednak melodia przyszłości, na razie skupiamy się na zapowiedzianych wersjach – mówi na łamach Eurogamera główny projektant questów, Paweł Sasko.

- Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się przy Wiedźminie 3, było to, że nigdy nie powinno się opóźniać prac nad grą z uwagi na wersje konsolowe. Nigdy. Zawsze mamy wersje działające na każdym sprzęcie. Oczywiście, najwyższej klasy wersja, którą pokazujemy, wygląda zupełnie inaczej na konsolach. Obecna generacja zaczyna się już starzeć. Są więc pewne rzeczy, które nie będą wyglądały już tak gładko. Ważne jest to, że gra na twojej maszynie będzie działała płynnie. Każdy sprzęt ma swoje ograniczenia, to naturalna sprawa. Zrobimy jednak wszystko, by upchnąć do gry jak najwięcej – zapewnia przedstawiciel CDP RED.

Gry RPG w sklepie sferis.pl

 

najnowsze