News

E3 2019: Todd Howard: - Starfield musi być unikatowe

pepsi, 12.06.2019 14:16 0

Starfield nie jest co prawda prezentowane na E3 2019, ale nie zwalnia to przedstawicieli Bethesdy z odpowiedzi na liczne pytania dotyczące gry.

W zalewie dzieł osadzonych w klimacie science-fiction, czy to na polu gier, czy innych segmentów kultury popularnej, trzeba się wyróżnić aby odnieść sukces. Doskonale sprawę z tego zdaje sobie Todd Howard, producent wykonawczy w Bethesda Game Studios, które właśnie wchodzi na ten trudny teren ze swoim nowym tytułem, Starfield. – Istnieje całe mnóstwo science-fiction. W grach jest tego mniej, a więcej w filmach i telewizji. Dla nas jest to świat, marka i gra, nad którymi myśleliśmy przez dekadę. To nasza pierwsza nowa własność intelektualna od 25 lat – zauważył Howard.

- Naszym celem jest to, by nasze gry miały swoją wyjątkowość i się wyróżniały, czy chodzi o Fallouta, Elder Scrolls czy Starfielda, by były czymś samodzielnym. Mnóstwo czasu spędzamy nad odpowiednim tonem; nie tylko płynnością gry, ale tym, jakie towarzyszą jej odczucia; by można było spojrzeć na nią i skonfrontować Starfield ze Star Trekiem czy Gwiezdnymi wojnami – dodał przedstawiciel Bethesdy.

Starfield zostało zapowiedziane na ubiegłorocznym E3, ale zgodnie z przewidywaniami opuściło tegoroczną konferencję Bethesdy. Projekt znajduje się bowiem na zbyt wczesnym etapie produkcji by był sens się nad nim mocniej pochylać – zwłaszcza, że wydawca preferuje promowanie tytułów, których premiera ma nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy.

Gry Bethesdy w sklepie Sferis.pl

najnowsze