News

E3 2019: Xbox następnej generacji ze wsteczną kompatybilnością

pepsi, 11.06.2019 12:45 0

Phil Spencer zabrał głos w sprawie wstecznej kompatybilności nowej konsoli Microsoftu, która na targach E3 2019 została przedstawiona jako Project Scarlett.

Wszystko wskazuje na to, że Project Scarlett, czyli konsola Microsoftu następnej generacji, będzie wstecznie kompatybilna. O wadze tej funkcji opowiedział szef Xboksa Phil Spencer na łamach Inside Xbox.

Xbox One jest najbardziej kompatybilną konsolą, jaką kiedykolwiek miałem. Kiedy myśleliśmy nad projektem Project Scarlett, chcieliśmy być absolutnie pewni, że będziemy kompatybilni na przestrzeni wszystkich generacji. Nie chodzi tylko o gry, ale i o akcesoria. Xbox Live będzie oczywiście nadal istniał, a ty jesteś tym kim jesteś w całym tym ekosystemie.

W ten sposób okazujemy szacunek zakupom, które nasi gracze dokonali na naszej platformie. Niektóre z tych gier ludzie nabyli dekadę temu w naszym cyfrowym ekosystemie. Uruchomisz Project Scarlett i wszystko to już tam będzie. Możesz pobrać grę i się nią cieszyć.

W wielu przypadkach w te tytuły gra się najlepiej na nowej generacji, co – mówiąc szczerze – wcale nie jest łatwe do zrobienia. Jest to jednak coś, co chciałem kontynuować w Project Scarlett. 

Konsola Microsoftu szykowana na następną generację została pokrótce przedstawiona na konferencji giganta z Redmond zorganizowanej z okazji targów E3. Premiera platformy ma nastąpić w przyszłym roku.

Gry na Xbox One w sklepie Sferis.pl

najnowsze