Cyberpunk 2077 bez wsparcia dla modów na premierę

LM
2019/05/29 10:29

REDzi wolą skupić się na wysokiej jakości tytułu na dzień debiutu.

Jeśli z uwagą śledzicie rozwój fanowskich modyfikacji do swoich ulubionych gier i zacieracie ręce na myśl o wszystkich projektach związanych z najnowszą grą studia CD Projekt RED – pierwszoosobową strzelanką z elementami RPG Cyberpunk 2077, to musimy nieco ostudzić Wasz entuzjazm. W odpowiedzi na pytanie jednego z fanów deweloperzy ujawnili, że na razie nie mają żadnych planów związanych ze wsparciem dla modów. Obecnie skupiają się na dowiezieniu finalnego buildu Cyberpunka 2077 na rynkową premierę.

Cyberpunk 2077 bez wsparcia dla modów na premierę

GramTV przedstawia:

Krótko potem wątek na oficjalnym forum gry poruszył menedżer społeczności Marcin Momot – przyznał, że obecnie REDzi nie mają żadnych planów, którymi mogliby się podzielić, co nieznacznie zmienia całą sprawę. Dodał, że twórcy chcą zapewnić wsparcie dla społeczności modderów, ale na razie skupiają się wyłącznie na przygotowaniu gry do premiery. Tym samym możemy oczekiwać, że Cyberpunk 2077 trafi na PC bez oficjalnego wsparcia dla modyfikacji i dedykowanego im pakietu narzędzi, ale niewykluczone, że te zostaną udostępnione po jakimś czasie od premiery tytułu.

Cóż, lista priorytetów CD Projekt RED raczej nie powinna nas szczególnie dziwić. Cyberpunk 2077 zapowiada się na niezwykle rozbudowaną i złożoną grę, która w pierwszych tygodniach po premierze będzie wymagać jeszcze wielu godzin pracy, by wyeliminować z niej nieprawidłowości, które ujrzą światło dzienne dopiero na produkcji. Ostatecznie twórcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak duży udział w popularności pecetowych gier ma oddana scena modderów i raczej nie pozwolą sobie zaniedbać tak licznej grupy odbiorców.

Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PlayStation 4 i Xboksa One, a nieco wcześniej także na targi E3 2019 w Los Angeles. Data premiery wciąż nie została ujawniona, ale może wszystko się zmieni podczas kalifornijskiej imprezy.


Jeśli modowanie, to tylko na PC – bogata oferta pecetowych tytułów w ofercie Sferis.pl.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!