News

PlayStation - kolejna edycja gogli VR Sony nie trafi na rynek wraz z konsolą następnej generacji

LM, 26.05.2019 21:30 0

Spiętrzone koszty i bałagan marketingowy nie sprzyjają wysokim słupkom sprzedaży.

Nie da się ukryć, że poza garścią interesujących ogólników, o konsoli nowej generacji firmy Sony nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Pewne jest natomiast to, że obok wsparcia dla wysokich rozdzielczości czy opcji wstecznej kompatybilności PlayStation 5 będzie zgodne z technologią VR i dedykowanymi jej goglami PlayStation VR. Oczywiście niewykluczone, że te z czasem doczekają się kolejnej, usprawnionej odsłony, ale jak zapewnia Dominic Mallinson – wiceprezes departamentu do spraw badawczo-rozwojowych w Sony – PS5 i PSVR2 nie zadebiutują w tym samym czasie.

W rozmowie z redakcją CNET wyjaśnił, że Sony nie widzi żadnych korzyści w zasypywaniu klientów wieloma sprzętami, jednocześnie zmuszając ich do dokonywania wyborów pomiędzy nimi, co byłoby skutkiem wysokich cen zestawów. Wyznał, że zarówno rynek, jak i klienci robią dobry użytek z chwili oddechu pomiędzy premierami kolejnych urządzeń, a to z kolei pozwala firmie skupić się na promowaniu i sprzedaży każdego z nich z osobna.

Warto przypomnieć, że jeszcze w marcu wspominaliśmy o wniosku patentowym Sony na kolejne gogle do wirtualnej rzeczywistości, które miałyby działać bezprzewodowo. Co prawda przedstawiciele japońskiego giganta nie nawiązali do zawartości wniosku w żadnym z oficjalnych komunikatów, ale niewykluczone, że na drodze do ulepszenia PlayStation VR Sony skupi się w pierwszej kolejności na poprawie komfortu użytkowników. Zainteresowanym pozostaje jedynie czekać na następne przecieki, a być może nawet oficjalną zapowiedź zestawu VR drugiej generacji.


Jeśli szukacie gier opracowanych na gogle VR, to oferta sklepu Sferis.pl powinna Was zainteresować.

najnowsze