PlayStation - kolejna edycja gogli VR Sony nie trafi na rynek wraz z konsolą następnej generacji

LM
2019/05/26 21:30
0
0

Spiętrzone koszty i bałagan marketingowy nie sprzyjają wysokim słupkom sprzedaży.

Nie da się ukryć, że poza garścią interesujących ogólników, o konsoli nowej generacji firmy Sony nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Pewne jest natomiast to, że obok wsparcia dla wysokich rozdzielczości czy opcji wstecznej kompatybilności PlayStation 5 będzie zgodne z technologią VR i dedykowanymi jej goglami PlayStation VR. Oczywiście niewykluczone, że te z czasem doczekają się kolejnej, usprawnionej odsłony, ale jak zapewnia Dominic Mallinson – wiceprezes departamentu do spraw badawczo-rozwojowych w Sony – PS5 i PSVR2 nie zadebiutują w tym samym czasie.

PlayStation - kolejna edycja gogli VR Sony nie trafi na rynek wraz z konsolą następnej generacji

W rozmowie z redakcją CNET wyjaśnił, że Sony nie widzi żadnych korzyści w zasypywaniu klientów wieloma sprzętami, jednocześnie zmuszając ich do dokonywania wyborów pomiędzy nimi, co byłoby skutkiem wysokich cen zestawów. Wyznał, że zarówno rynek, jak i klienci robią dobry użytek z chwili oddechu pomiędzy premierami kolejnych urządzeń, a to z kolei pozwala firmie skupić się na promowaniu i sprzedaży każdego z nich z osobna.

GramTV przedstawia:

Warto przypomnieć, że jeszcze w marcu wspominaliśmy o wniosku patentowym Sony na kolejne gogle do wirtualnej rzeczywistości, które miałyby działać bezprzewodowo. Co prawda przedstawiciele japońskiego giganta nie nawiązali do zawartości wniosku w żadnym z oficjalnych komunikatów, ale niewykluczone, że na drodze do ulepszenia PlayStation VR Sony skupi się w pierwszej kolejności na poprawie komfortu użytkowników. Zainteresowanym pozostaje jedynie czekać na następne przecieki, a być może nawet oficjalną zapowiedź zestawu VR drugiej generacji.


Jeśli szukacie gier opracowanych na gogle VR, to oferta sklepu Sferis.pl powinna Was zainteresować.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!