News

Polskie studio Punch Punk Games opracuje grę Moonshine na podstawie znanego komiksu

therionee, 25.05.2019 14:24 0

Projekt powstanie przy współpracy z autorem 100 Naboi i Batmana.

 

 

Moonshine (w Polsce znane pod nazwą Księżycówka) to amerykański komiks, którego autorami są Brian Azzarello i Eduard Risso, wydawany przez Image Comics. Przedstawia on czasy prohibicji i nielegalnego handlu alkoholem oraz powiązane z tymi operacjami organizacje przestępcze. Smaczku dodają wątki paranormalne - klątwa objawiająca się w blasku księżyca. Na bazie tego komiksu powstanie gra Moonshine, którą przygotuje polskie studio Punch Punk Games. W grze pojawią się ci sami bohaterowie, co w komiksie, ale fabuła będzie inna. Historia powstanie przy współpracy z Brianem Azzarello.

Krzysztof Grudziński, dyrektor kreatywny i reżyser w studiu Punch Punk Games, opowiada, w jaki sposób doszło do współpracy:

"Nasza współpraca zaczęła się dość spontanicznie, kiedy na moją prośbę koleżanka wysłała Brianowi pudełkową wersję naszej gry Apocalipsis. Scenarzyście spodobało się, że w Punku staramy się robić rzeczy unikalne wizualnie i artystyczne. Jest też fanem Behemotha, którego lider Nergal był narratorem w naszej grze. Brian widzi w nas nie tylko twórców gier, ale także artystów. Bardzo zajarał się także naszym drugim projektem, grą o legendarnym seryjnym zabójcy zodiaku This Is the Zodiac Speaking, która jest w trakcie developmentu. Cieszymy się i czujemy się wyróżnieni tym, że jako pierwsi Polacy będziemy mogli przenieść komiks tak legendarnego twórcy do świata gier."

 


Sprawdź bogatą ofertę gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze