News

Powstaje stolowa gra bitewna The Elder Scrolls: Call to Arms

therionee, 21.05.2019 10:07 0

Premiera przewidywana jest na okres świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Gracze, którym nigdy dość The Elder Scrolls, ale chcieliby spróbować czegoś nowego - niekoniecznie na ekranie - już pod koniec roku będą mogli sięgnąć po fabularną, stołową grę bitewną z miniaturowymi figurkami The Elder Scrolls: Call to Arms od Modiphius Entertainment. W grze znajdą się 32-milimetrowe figurki z żywicy najciekawszych i najbardziej lubianych postaci, takich jak Ulfric Gromowładny, Lwica Mjoll, Generał Tullius czy Lydia. Podczas zabawy przemierzymy pradawne grobowce Nordów, gdzie szwendają się Draugry, labirynty jaskiń w dwemerskich ruinach czy pokrytą śniegiem dzicz. Będziemy szukać skarbów i walczyć, zarządzając wytrzymałością czy zasobami magii. W grze będzie można grać przeciwko sobie, połączyć siły lub grać solo.

Pod względem zastosowanych mechanik, wykorzystywane są podstawowe zasady z gry Fallout: Wasteland Warfare. Całość została jednak przeprojektowana przez Marka Lathama, który ma na koncie także The Walking Dead: All Out War czy Harry Potter Miniatures Adventure Game i jest redaktorem magazynu White Dwarf.

Premiera planowana jest na okres świąt Bożego Narodzenia tego roku. Na początku powalczymy o przyszłość Skyrim, poprowadzimy siły Gromowładnych lub Cesarstwa; otrzymamy zestawy startowe dla dwóch graczy oraz zestaw Dragonborne (single-player). Planowane jest poszerzanie zawartości o nowe elementy, m.in. ze Skyrim, Oblivion czy The Elder Scrolls Online. Więcej szczegółów można znaleźć na modiphius.com.


Zamów gry z serii The Elder Scrolls w sklepie Sferis.pl

najnowsze