News

Twórcy World War Z chcieli zrobić remake Half-Life 2. Valve powiedziało „nie”

LM, 20.05.2019 19:53 0

Niezwykłe zamiłowanie prezesa Saber Interactive do przygód Gordona Freemana nie spotkało się z planami Gabe’a Newella.

Jeśli należycie do grona fanów serii Half-Life i z chęcią przytulicie kolejną, niemal już legendarną odsłonę serii, albo chociaż pełnoprawny remake którejś z wydanych już części, to mamy dla Was małą ciekawostkę. Matthew Karch, współzałożyciel i prezes studia Saber Interactive, które wydało niedawno World War Z, jest zapalonym fanem kultowych produkcji studia Valve. Jego zamiłowanie do przygód Gordona Freemana było na tyle silne, że postanowił zwrócić się do swojego dawnego znajomego – Gabe’a Newella – z prośbą o możliwość przygotowania remake’u wydanego w 2004 roku Half-Life 2.

Pomysł na remake gry narodził się po zakończeniu prac nad zremasterowanymi Halo Anniversary i Halo 2 Anniversary, które weszły w skład Master Chief Collection. Oryginały trafiły na rynek w podobnym okresie co Half-Life 2, więc Karch postanowił skorzystać z doświadczenia pracowników przy remasterowaniu gier i dać ujście swojej pasji wobec serii, by przygotować pełnoprawny remake. Zaproponował Newellowi jedynie skromny podział zysków ze sprzedaży za prawo do stworzenia gry od nowa, ale niestety jego aspiracje nie korespondowały z planami studia Valve. Karch dowiedział się jedynie, że jeśli remake Half-Life 2 kiedykolwiek powstanie, to firma będzie chciała wykonać go samodzielnie. Co ciekawe Valve dało zielone światło na fanowski remake pierwszej odsłony gry – Black Mesa, który w maju 2015 roku zadebiutował we Wczesnym Dostępie Steam.

Cóż, fanom pozostaje jedynie liczyć, że Valve kiedyś pokusi się o zapowiedź remake’u czy wyprodukowanie trzeciej odsłony cyklu. Niestety biorąc pod uwagę fakt, że na tą ostatnią czekamy już 15 lat, może się okazać, że jest albo tuż przed nami, albo nigdy nie powstanie.

Half-Life zadebiutowało w 1998 roku na PC, by w 2004 roku otrzymać kontynuację w postaci Half-Life 2.


Fanów pecetowego grania zaskoczy bogata oferta gier na PC w sklepie Sferis.pl.

najnowsze