News

Sony powołało własną wytwórnię filmową - PlayStation Productions

LM, 20.05.2019 19:25 0

Jej celem będzie przenoszenie growych IP na ekrany kin lub telewizorów.

Sony Interactive Entertainment ogłosiło utworzenie PlayStation Productions, czyli własnej wytwórni filmowej poświęconej wszelkim markom w rękach japońskiego giganta. Na czele studia stanie Asad Qizilbash, a te będzie bezpośrednio nadzorowane przez szefa Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios – Shawna Laydena. Celem wytwórni będzie przenoszenie rozmaitych gamingowych IP na ekrany, za pośrednictwem seriali lub pełnometrażowych filmów. Dużo w tym zakresie będzie zależało od konkretnych tytułów i formatu, jaki będzie niezbędny do opowiedzenia wykreowanych historii.

Sony nie ukrywa, że ruch ten był w pewien sposób inspirowany dokonaniami firmy Marvel, której udało się przenieść swoje komiksowe uniwersa na ekrany na tyle skutecznie, że te zepchnęły na dalszy plan pozostałe produkcje filmowe. Oczywiście  powtórzenie sukcesu MCU to na razie pobożne życzenia, ale dzięki PlayStation Productions Sony nie będzie musiało korzystać z pomocy firm trzecich, które często nie rozumiały światów, z którymi przyszło im pracować.

Przy okazji zapowiedzi szef nowej komórki SIE – Asad Qizilbash – zapewnił, że ostatnie dwa lata spędził na rozmowach ze scenarzystami, reżyserami i producentami, które zaowocowały dobrym punktem wyjścia dla samodzielnych działań. Stwierdził przy tym, że większość kiepskich ekranizacji gier wynika z faktu, że wytwórnie chcą skondensować kilkadziesiąt godzin rozgrywki w pełnometrażowym filmie, co z zasady jest niewykonalne. Qizilbash chce pójść inną drogą, proponując konkretne opowieści dedykowane publice zainteresowanej daną marką. Opowieść ta nie koniecznie musi być tożsama z fabułą gry, ale musi dzielić z nią wizję i świat.

Na efekty prac PlayStation Productions z pewnością przyjdzie nam trochę poczekać, gdyż Layden zapewnił, że wytwórnia nie ma z góry narzuconych terminów, a jedynym wymogiem jest wysoka jakość przygotowanych materiałów.


Zanim trafią na ekrany kin, warto zapoznać się z grami z konsol PlayStation. Bogata oferta tytułów w sklepie Sferis.pl.

najnowsze