News

Twórcy moda Skyrim Together otrzymują groźby śmierci

therionee, 19.05.2019 12:59 0

Wysuwanie żądań i nękanie zdecydowanie nie pomaga.

 

 

Skyrim Together to mod, który ma dodać sieciowy multiplayer do popularnego RPG Bethesdy. Twórcy modyfikacji są wspierani finansowo przez blisko 15 tysięcy graczy na Patreonie. Niedawno było głośno o tej modyfikacji, gdy jeden z twórców, Yamashi, napisał na Reddicie, że zespół nie jest nic winny społeczności. Później przeproszono za te słowa, które były efektem ogromnej presji i frustracji, wynikającej częściowo z faktu, że toksyczni fani nękają twórców, nie proszą, a żądają, by aktualizacje pojawiały się co tydzień, chcą moda jako open source itd. Niektórzy posuwają się nawet do wysyłania gróźb śmierci (przypadki te zgłoszono na policję). Jak wyjaśnił zespół:

- Wiemy, że prawdopodobnie chcecie pomóc, ale to nie pomaga. Gdybyśmy mieli czas (i wystarczająco duże postępy co tydzień), by o tym pisać, tak byśmy robili, ale sytuacja wygląda inaczej. Nasza praca nad modem jest bardzo nieregularna, ludzie czasem nie mogą się nim zajmować tygodniami, a później mają całe tygodnie, które mogą poświęcić projektowi. Komentarz Yamashiego był skierowany do mniejszości, która jest agresywna i toksyczna, jeśli nie nękacie nas i nie wysuwacie żądań, te słowa nie odnoszą się do was. Nadal pracujemy nad modem i będziemy pracować, aż będziemy usatysfakcjonowani (i później też), póki nie udostępnimy moda wszystkim za darmo.

Twórcy niedawno musieli także przeprosić za wykorzystywanie części kodu Skyrim Script Extender (SKSE) i wprowadzić stosowne zmiany. Obecnie fragmenty te zostały już usunięte, z pomocą jednego z członków zespołu SKSE.

Kolejnym ważnym etapem dla twórców Skyrim Together będzie otwarta beta, w której udział będą mogli wziąć wszyscy chętni. Nie wiadomo jednak, kiedy beta wystartuje. W międzyczasie będzie można testować nowe buildy, które mają być udostępniane codziennie (Zainteresowanych zapraszamy na Reddita). Buildy te "mogą nie działać i zdecydowanie będą pełne błędów" - twórcy moda nie zalecają zasiadania do gry na poważnie, gdy trzeba liczyć się z ogromną ilością bugów i crashowaniem się gry.


Zamów grę Skyrim i dodatki w sklepie Sferis.pl

najnowsze