News

Chris Avellone: nie wiem, czy istnieje dla mnie większy szczyt ambicji niż praca nad grą z serii Wiedźmin

LM, 17.05.2019 01:40 0

Wyrazy uznania z ust dewelopera, który pracował niemal nad każdą wielką marką w historii elektronicznej rozrywki.

Fallout, Planescape, Icewind Dale, Divinity, Star Wars, Dying Light – to tylko wybrane pozycje z obszernej listy marek, przy których w mniejszym lub większym stopniu pracował uznany deweloper Chris Avellone. Okazuje się jednak, że wkład w rozwój każdej z nich tylko zaostrzył apetyt twórcy na kolejne wielkie projekty, wśród których absolutnym faworytem okazuje się seria Wiedźmin rodzimego CD Projekt RED.

W wywiadzie dla Video Games Chronicle Avellone przyznał, że w czasie swojej kariery miał okazję pracować niemal nad wszystkimi markami, które uwielbia, ale wciąż czuje niedosyt związany z przygodami naszego lokalnego zabijaki potworów Geralta - „Wiedźmin byłby fajny, teraz jak o tym myślę, to nawet bardzo fajny. Nie wiem, czy istnieje dla mnie większy szczyt ambicji niż praca nad grą z serii Wiedźmin”.

Cóż, nie da się ukryć, że my też chcielibyśmy, żeby Avellone tworzył Wiedźmina, bo to oznaczałoby produkcję kolejnej odsłony serii, a nawet jeśli nie, to dobrze byłoby, gdyby ten produkował się sam. Ostatecznie adaptacja prozy Sapkowskiego, to nie jedyny świat, do którego swoją cegiełkę chciałby dołożyć Avellone, bo ten chętnie zająłby się grą w uniwersum marki Overwatch Blizzarda. Tutaj powody są już jednak osobiste, gdyż Amerykanin nie tylko miał już okazję pracować z głównym specem od narracji gry – Michaelem Chu, ale też uwielbia komiksowe światy.

Na tę chwilę trudno orzec, czy życzenia Avellone’a będą miały okazję się spełnić. Za to z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że efekty jego ostatnich miesięcy prac będziecie mogli znaleźć w takich tytułach jak Star Wars Jedi: Fallen Order, Dying Light 2 czy Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.


Fanów RPG-ów z pewnością zainteresuje bogaty wybór gier z gatunku w ofercie Sferis.pl.

najnowsze